MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

CROSSLINC™ LN-25X ile Tam Kontrol, Daha Az Kablo

[kutusatir=9539]

Kaynak sektörünün lider kuruluşu Eczacıbaşı¬ Lincoln Electric Askaynak, CrossLinc™ LN-25X tel sürme ünitesiyle, kumanda kablosu olmadan voltajı uzaktan kumanda edilebilmesine imkan tanıyor.

Karmaşık kumanda kablolarını ortadan kaldırarak iş sahası karışıklığını azal¬tan LN-25X, kaynak ustalarının iş sahasındaki gereksiz hareketlerini ortadan kaldırıyor. Yapılan iş nerede ve hangi durumda olursa olsun kaynak ustalarına çözümler sunuyor. Standart kaynak bağlantı kablolarıyla, kaynak ustası ve kay¬nak makinesi arasında anlık ve güvenilir iletişim sağlayan CrossLinc™ LN-25X, sadece 18,37 kg ağırlığı ile gemi ve şantiye gibi alanlardaki ideal kullanımıyla fark yaratıyor.

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, en zorlu kaynak işlemlerinde dahi mükemmel sonuç elde etmek isteyen kaynak ustalarının tüm beklentilerini karşılıyor. Kaynak ustaları, CrossLinc™ LN-25X ile ilave bir kumanda kablosu olmadan tel besleme ünitesindeki voltajı kontrol ederek daha hızlı çalışma imkanı buluyor.

Karmaşık kumanda kablolarını ortadan kaldırarak iş sahası karışıklığını azaltan ve saha etrafında kumanda kablolarını sürükleme derdine de son veren CrossLinc™ LN-25X, uzun kablolar ile çalışmanın neden olduğu voltaj düşüşünü doğru şekilde telafi ediyor. LN-25X, daha az kablo bağlantısıyla daha hızlı kurulum sağlayarak üretkenliği üst seviyelere çıkarıyor. Kolay ayarlanabilme özelliğiyle iş tekrarlarını minimuma indiren ürün, pratik kullanımı sayesinde gemi veya metrelerce yükseklikte bir şantiyede dahi kontrolün tam olarak kaynak ustalarında olmasını sağlıyor.

Maxtrac® Tel Tahrik Sistemi’ne de sahip olan ürün, güvenilir tel besleme ve kolay kontrol sağlanmasına imkan tanıyor. Besleme ünite¬sindeki tam voltaj kontrolü ile de her kaynak için doğru ayarları sunuyor.
Dijital göstergeler ile voltaj, akım ve tel bes¬leme hızını gösteriyor. Ayarları yaparken de yardımcıların veya diğer operatörlerin istem dışı makine ayarlamalarını ortadan kaldırıyor. Ağırlığı yalnızca 18,37 kg olan CrossLinc™ LN-25X aynı zamanda değiştirilebilir ve ısıya dayanıklı koruma kutusu beş dakikadan kısa sürede monte edilebiliyor.