MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Wonderware HMI/SCADA Çözümleri

[kutusol=9516] Wonderware InTouch, otomasyon sistemlerini görselleştirerek kontrol etmenizi sağlayan, kendi içerisinde özel proses kütüphaneleri bulunduran SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) ürünüdür.

InTouch, mühendislik konusundaki kazancı en üst düzeye çıkarmak, proje sürelerini kısaltmak, operatörleri daha net bir şekilde bilgilendirmek, riski azaltmak ve ürün maliyetini önemli ölçüde düşürmek için standartlaştırılmış, tekrar kullanılabilir endüstriyel uygulamaları hızlı bir şekilde yaratma ve yönetme olanağı sunmaktadır. HMI/SCADA özelliklerini arttırarak operasyonun her zaman ve her yerden güvenli şekilde görselleştirilmesini, yönetilmesini ve kontrolü (Access Anywhere) sağlanmaktadır. Uluslararası HMI Book standartlarına uygun durumsal farkındalık görsel ve dashboard kütüphanesine sahiptir.

Wonderware InTouch Machine Edition, gelişmiş HMI uygulamalarından düşük yer kaplayan gömülü cihazlara kadar her cihazda uygulamak için tasarlanmış, oldukça ölçeklenebilir, esnek bir insan-makine arayüzü (HMI) uygulamasıdır.

Makine seviyesinde yönetsel lojik oluşturma imkanı, grafikler, alarmlar, trendler, reçete yönetimi, dil değişimi ve raporlama imkanı sağlamaktadır. Tüm sistemde bulunan proses ve ürün parametre bilgilerini merkezde toplayarak arşivleme, üretim verimliliğini ve OEE izleme, kontrol altına almanızı sağlamaktadır. Ayrıca üretim sürecindeki farklı operasyonlarla ilişkilendirme imkanı sağlamaktadır. Üstün arşivleme özelliği sayesinde normal veri tabanına göre üstün performans göstermektedir.