MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Prüftechnik Akademi 2018 Yılı Eğitimleri Devam Ediyor

Prüftechnik Akademi 2018 yılı programında; titreşim, balans alma ve denge, hizalama, termografi ve “Güvenirlik Mühendisliği” alanlarında eğitimler yer alıyor.

Ağır Sanayi kuruluşları başta olmak üzere şirketlere ve yeni yatırımlara hizmet veren Prüftechnik Proaktif Bakım Teknolojileri Grubu, Prüftechnik Akademi ile konusunda teknik uzman yetiştirmek ve müşterilerinin eğitimli teknik uzman sorununa destek olmak için sürekli paket eğitim programları düzenliyor.  ISO 18436 standartlarına uygun vasıflandırma eğitimleri sonrasında kursiyerler tüm dünyada geçerli olan yetkinlik sertifikalarını alabiliyorlar. Prüftechnik Akademi 2018 yılı programı; titreşim, balans alma ve denge, hizalama, termografi, ve “Güvenilirlik Mühendisliği” eğitimlerinden oluşuyor.

[kutusol=9478] Dünyanın gelişmiş ülkelerinde bu tip çok özel hassas teknik eğitimlerin öneminin anlatılmasının amacı; insanın yaşadığı her yerde can sağlığını, işçi güvenliğini, iş kazalarını en baştan önleyici proaktif bakım veya montaj gerektiğini işletmelere, karar vericilere anlatmak, kabul ettirmektir. Tabiî ki konuyla ilgili uzman personelin de yetiştirilmesidir.
Prüftechnik’in Ülke Müdürü Ozan Çakıtlı: “Titreşim analizi konusunda eğitim ve sertifikasyon sektörüne liderlik eden Mobius Enstitüsü’nün ve de Termografi alanında en deneyimli ITC’nin Türkiye yetkili eğitim partneri olan Akademimiz sadece eğitimin gerçekleştiği zaman aralığında değil; kurs materyalleri, eğitim setleri, online platformlar, telefon ve e-mail ile de her zaman kursiyerlerimizin yanındadır. Endüstrideki dinamizmden ve değişimden ilham alarak, her sene yenilenen ve geliştirilen eğitimlerle yeni başlayanlardan uzmanlara kadar her seviyeye uygun olarak tasarlanmış özel müfredatlar uyguluyoruz. Hassas bakım teknikleri ve bakım felsefelerini kullanarak, tesislerde maksimum güvenilirlik ve verimli üretim elde edilmesine odaklanıyoruz. Akademimizin bünyesinde konusunda uzman yerli ve yabancı çok değerli eğitmenlerimiz yer alıyor” dedi. Prüftechnik Akademi 2013 yılında hizmete başladı. 2014 yılında titreşim analizi konusunda eğitim ve sertifikasyon sektörüne liderlik eden Mobius Enstitüsü’nün, 2017 yılından itibaren ise Termografi konusunda eğitim ve sertifikasyon sektörüne liderlik eden ITC’nin Türkiye yetkili eğitim partneri oldu. ISO/IEC 17024‘e göre akredite ve ISO 18436-1, ISO 18436-2, ISO 18436-3 ve ISO 18436-7 standartlarında vibrasyon analisti ve Termograf vasıflandırma ve sertifikalandırmasını 3D animasyonlar, flash ve yazılım simülasyonları kullanarak, alışılagelmiş, teorik açıdan anlaşılması zor ve sıkıcı yöntemleri bir kenara koyarak, kursiyerlere pratik yöntemlerle eğitim verip sahaya hazır halde çıkmasını sağlıyor.