MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Fronius Yenİ TIG Cİhaz Serisini Piyasaya Sürüyor

[kutusag=9489] ALTERNATİF AKIMLI KAYNAK İÇİN ÇOK YÖNLÜ GÜÇ KAYNAĞI
İster boru hatları ister konteyner yapımı veya paslanmaz çeliğin işlenmesi ya da araç onarım ve bakımı olsun, Fronius’un yeni TIG kaynak cihazları birçok uygulama için uygundur. En güçlü güç kaynağı, alternatif akımlı kaynağa yönelik MagicWave 230i’dir. Özel avantajı: Bluetooth, WLAN ve NFC teknolojileri ile diğer cihazlarla iletişim kurabilir ve ağ bağlantısı sağlayabilir. MagicWave 190, çelik, paslanmaz çelik veya alüminyum gibi malzemelerin kaynak işlemlerinde olmazsa olmazdır. Alternatif akım kaynağı gaz soğutması ile kullanılabilir ve farklı uygulamalar için optimum seçenektir.

DOĞRU AKIMLA KAYNAK İÇİN HAFİF
Yeni serinin bir diğer parçası ise doğru akım kaynağına yönelik TransTig 230i’dir. Sadece 15,9 kg boş ağırlığa sahip olan bu cihaz son derece hafiftir. Manuel kaynak cihazı, alüminyum dışındaki tüm kaynak uygulamaları için uygundur. Güç kaynağı, tıpkı MagicWave 230i’de olduğu gibi opsiyonel olarak su soğutması ile kullanılabilir. Ayrıca TransTig 230i; Bluetooth, WLAN ve NFC üzerinden akıllı kaynak kaskı, uzaktan kumanda ve hatta akıllı telefon gibi cihazlara kablosuz olarak bağlanabilir.

OPTİMUM KULLANICI ADAPTASYONU
Manuel kaynak cihazının 4,3 inç tam grafik ekrana sahip çok dilli kullanım konsepti, sezgisel ve kolay kullanım imkanı tanır. Sık kullanılanlar tuşu, kaynakçının sıklıkla kullandığı parametreleri geri çağırmasına ve ayarlamasına olanak tanır. Önemli avantajlarından biri de modüler yapısıdır: Kullanıcı, cihazı çeşitli fonksiyon paketleri ile dilediği şekilde genişletebilir. Bu paketler arasında 999’a kadar job’ı aynı anda [kutusol=9490] kaydedebilen job fonksiyonu, tüm darbe fonksiyonlarının muhafazasına yönelik PulsPro paketi, ek veri dokümantasyonu ve Limit Monitoring yer almaktadır. Kullanıcı, kullanım konsepti sayesinde tanımlı bir parametre penceresi oluşturabilir ve belirli kaynak parametrelerini gözetebilir. USB yuvası, yazılım güncellemelerinin gerçekleştirilmesine ve kaynak verilerinin belgelendirilmesine imkan tanır.

HASSAS İŞLEME İÇİN YENİ TORÇ
Tüm cihazların multivoltaj versiyonu mevcuttur. Güç kaynağının arka kısmında kilitlenebilir bir cihaz soketi olan Fronius Power Plug sayesinde şebeke kablosu ya da fişi, kullanım ortamına göre kolay ve hızlı bir şekilde değiştirilebilir. Bu sayede dünya çapında ve farklı şebeke gerilimlerinde kullanım sağlanır. Aynı zamanda Fronius, torcu yeniden tasarladı: Standart olarak torç değiştirme sistemi ile kombine edilen ergonomik tutamak, konforu artırır ve çok daha hassas işlem sağlar. Entegre olarak bulunan güçlü LED, dikiş alanını yeterli düzeyde aydınlatır. Bu sayede kaynakçı işine odaklanabilir ve daha temiz bir sonuçlar elde edilir.