MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Daha Güvenlİ Makİne Müdahalelerİ İçin Devre Kesicileri Kolayca Kilitleyin

[kutusol=9503] Brady Corporation kazaları önlemek ve daha güvenli makine müdahaleleri sağlamak için uygulanması kolay olan devre kesici kilitleme çözümü sağlar. Uygulanması kolay Brady’nin yeni Üniversal Devre Kesici Kilidi, çeşitli üreticilerin devre kesicilerine kolayca uygulanabilir. Küçük cihaz, devre kesicinin şalterine uygulanır ve kolayca kavranabilen bir vidayla sabitlenir. Vidanın sabitlenmesi, kilitleme/etiketleme asma kilit kancası için bir deliği dışarı iter. Asma kilit kilitlendiğinde, devre kesicinin şalteri yerine sabitlenerek daha güvenli müdahaleler sağlanacaktır.

GÜVENLİ MÜDAHALELER
Devre kesicilerin asma kilitle kilitlenmesi sayesinde, vaktinden önce ve yanlışlıkla yeniden etkinleştirilen makineler ve diğer elektrikli cihazlarla ilgili kazalar önlenebilir. Asma kilit sabitlendikten sonra, yalnızca onu kilitleyen ve müdahaleyi gerçekleştiren uzman devre kesicinin ne zaman yeniden etkinleştirileceğini kontrol eder. Brady, yedek olarak kilitleme/etiketleme asma kilit anahtar planına süpervizörler için seçilen master anahtarları dahil edebilir.

FAZLA UYUMLULUK

Devre kesicileri kilitleyen bir çözüm sayesinde, şirketler ekipman güvenliğiyle ilgili Avrupa Standardı 1037 ve iş yerinde asgari güvenlik ve sağlık gereksinimlerini belirten AB Yönergesi 89/655 ile uyumluluğu artırabilir.