MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Vacon NXP Grid Converter Sistemi Gemi Kazalarını Önlüyor

[kutusol=9458] Lantek, ABD’li üretici Omax Corporation’ın “OMAX Compatible Partner” sertifikasını almaya hak kazandı. Böylece Lantek, OMAX sertifikalı şirketlerin ayrıcalıklı ekosisteminin bir bileşeni hale geliyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre Lantek artık Lantek Expert çözümünü OMAX şirketinin su jeti ile kesim makinelerine entegre ederek pazarın üretkenlik ve verimlilik taleplerine bir bütün olarak yanıt üretebilecek. Su jeti ile kesim makineleri ısınma dolayısıyla deformasyona yol açmadıkları için her türlü materyali kesebilecek şekilde tasarlanıyor. Bu nedenle, havacılık, mermercilik, denizcilik ve demiryolu gibi, yüksek düzeyde hassasiyete gereksinim duyulan çeşitli sektörlerde kullanılıyor. Bu makineler sayesinde bitirme işlemlerinde yüksek kalite düzeyi yakalanabiliyor.

Lantek’in OEM Kanalı Müdürü Francisco Pérez: “Tüm müşterilerimiz, su jeti ile kesim makinelerinin dünya çapındaki en büyük üreticilerinden biri ile bizim yazılımımızın uyumluluğundan avantaj sağlayabilecek ve faydalanabilecek çünkü bizim yazılımımız OMAX makinelerinde daha da yüksek bir optimizasyon düzeyi elde edilmesini sağlayacak. Bu iş birliğinden dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz”  dedi.
OMAX’ın Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Stephen Bruner de, “Lantek’e sertifika verilmesi, OMAX’ın global ölçekte üretim sektöründe yer alan müşterilerine güçlü çözümler sunmak için yazılım şirketleriyle nasıl sıkı bir iş birliği içerisinde çalıştığının bir diğer önemli örneği. Compatible Partner prog wOMAX’ın müşterilerinin ve makinelerinin üretkenlik düzeylerini daha iyi duruma getirecek yazılımlar geliştirmeleri konusunda cesaretlendiriyor” dedi.

Bu doğrultuda, halihazırdaki bu sertifika Lantek’in çözümlerini ve teknolojisini dünyanın önde gelen üreticilerinin kesim makinelerine entegre etmeye yönelik Lantek Partners Programı’na eklenmiş oluyor. Bu sağlam ürün entegrasyonları aracılığıyla şirket hem iş ortakları ve müşterileri ile ilişkilerini geliştirip güçlendirmeyi hem de daha fazla sinerji yaratmayı amaçlıyor. Buna ek olarak, hizmete alma süreçlerini maksimum düzeye çıkarmayı ve basitleştirmeyi, birlikte çalışabilirliği iyileştirmeyi, böylece kullanıcıların verimliliğini ve performansını artırmayı amaçlıyor.

Bu yolla ve iş ortaklarının yardımıyla OMAX ve Lantek, fırsatlara ve sektördeki büyümeye daha iyi yanıt vermekle kalmayacak, aynı zamanda üretkenlik ve verimlilik bakımından pazarın beklentilerini karşılayabilecek.