MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

MURATA, OTOMOTİV ETHERNET Standardını Destekliyor

Bu bobinler, CANBUS ve FlexRay gibi diğer otomotiv iletişim protokollerini destekleyen benzer Murata bobinlerini tamamlıyor. Otomotiv pazarında, sürücüsüz sürüş ve araç çevresinde bulunan kameraların kullanılması gibi eğilimler gibi artan bir karmaşıklıkla, büyük miktarda veriyi taşımak için hızlı ve güvenilir bir diferansiyel ağ olması gereği esastır.[kutusag=9426]

Murata, teller arasındaki elektrostatik kaçak kapasitans dengesini kontrol ederek bu ağ uygulamaları için gerekli karakteristikleri üretti. Kullanılan teknikler arasında, diğer yüksek hızlı ağ uygulamaları için common mode choke bobinlerin sarılmasında kullanılan yöntemlerden edinilen tecrübede dahildir.

DLW43MH, 4.5 x 3.2 x 2.7 mm ölçülerinde ve 100 kHz’de ölçüldüğünde 200 uH’lık bir ortak mod endüktansı elde etmektedir. Gerilim 20 V’dir, nominal akım 100 mA’a kadar ve maksimum DC direnci 4.5 ohm’dur.