MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Matil’den Sanayi ve Akademi İş Birliği

Türk çelik sektörünün AR-GE ve inovasyon çalışmalarını yürüten Matil A.Ş sektörü ileri taşıyacak yeni bir iş birliğine daha imza attı. Çelik sektöründe eğitim konusunda da ayrıcalıklı bir konuma ulaşmayı hedefleyen Matil A.Ş., bu doğrultuda mesleki eğitim konusunda yetkili kurum olan Kaynes ile birlikte hareket edecek. Yapılacak çalışmalar sektörün ihtiyaç duyduğu mesleki ve teknik alanlardaki eğitimi kapsayan yapısı ile sanayi ve akademi iş birliğine örnek oluşturacak.   

[kutusol=9465]Çelik İhracatçıları Birliği çatısı altında faaliyet gösteren Matil A.Ş., AR-GE, inovasyon, teknoloji geliştirme, akredite laboratuvar hizmetleri, ürün uygunluk değerlendirmesi ile mesleki ve teknik eğitim alanlarında uzman kadrosuyla sektörü geliştirecek çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Çelik sektöründe sanayi ve akademiyi buluşturan teknik eğitimlere imza atan Matil, son olarak Kaynes ile yaptığı iş birliği ile eğitimde sınırları genişletti. 

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak mesleki eğitim konusunda yetkili bir kurum olan Kaynes, geniş hizmet portföyü ve alanında uzman eğitimcilerle hizmet veriyor. Çelik sektöründeki eğitim misyonunu ileriye taşımak isteyen Matil, Kaynes ile yaptığı iş birliği ile bu hedefine ulaşacak. İş birliği kapsamında Matil bünyesinde bundan böyle Zorunlu Mesleki ve Teknik Eğitim yanında kişisel, kurumsal ve sektörel beklentilere uygun kariyer, uzmanlık, kişisel gelişim, kurumsal dil ve hobi eğitimleri verilecek.