MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

EATON’IN BUTON KONFİGÜRATÖRÜ KUMANDA CİHAZLARININ SEÇİMİNİ ve Kombinasyonunu Kolaylaştırıyor

[kutusol=9457] Ara yüzüyle bu araç, insan makine ara yüzleri için gerekli olan tüm unsurların herhangi bir yerde herhangi bir zaman seçimine ve yapılandırılmasına olanak tanıyor. An itibarıyla bu yazılım 2600 Eaton ürününde kullanılıyor. Bu ürünler RMQ-Titan ailesi bileşenlerini, (bir önceki seriyle kombine edilebilen) yeni RMQ Flat serilerini, hepsi bir arada RMQ kompakt çözümünün farklı sürümlerini ve RMQ16 serilerini ve ayak ve avuç içi şalterlerinin FAK serisini içeriyor.
Birbirinden ayrı ürünlerin kendinden açıklamalı, grafik tabanlı sunumu ve muhtemel kurulumlarının açık ve basit görselleştirmesi sayesinde, kullanıcı önemli katma değere sahip olacak. Böylece, mevcut ürünlere hızlı genel bir bakış, birbirinden ayrı ürünlerin basit ve hızlı seçimi ve bir tıklamayla belgelemeye dayalı bilgi oluşturma seçeneği gibi faydalar sağlanacak. Ayrıca bu yazılım, muhtemel herhangi bir yanlış kurulumu reddetmenin yanı sıra izin verilebilir konfigürasyonları da öne çıkararak, tamamlanmış cihazların özelleştirilmiş montajını da destekliyor. Ayrıca bu yazılım, muhtemel herhangi bir yanlış kurulumu reddetmenin yanı sıra izin verilebilir konfigürasyonları da öne çıkararak, tamamlanmış cihazların özelleştirilmiş montajını da destekliyor.

Ürün Grubu Makine İşletim&Kontrol Departmanı Ürün Müdürü Bernd Wolff: “Eaton artan güçlü kurulum araçları pazar taleplerini bu yazılımla karşılıyor. Bunun sonucu olarak müşterilerimiz sadece sezgisel ara yüzle değil, aynı zamanda her ürünün sanal bir kumanda paneli yoluyla anlık olarak ortaya çıkarılan hareketli görüntüsü sayesinde daha verimli bir şekilde çalışabiliyorlar” dedi.