MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

BOYTAŞ MOBİLYA’DAN Üniversite İş Birliği

[kutusol=9431] Abdullah Gül Üniversitesinde gerçekleşen imza törenine Boydak Holding Ceo’su Alpaslan Baki Ertekin, AGÜ Rektörü İhsan Sabuncuoğlu ile Boytaş yetkilileri, dekanlar ve öğretim üyeleri katıldı. Üniversite sanayi iş birliği kapsamında Türkiye’deki en önemli mobilya sektörü-üniversite protokolüne imza atan Boytaş Mobilya, Ar-Ge, inovasyon ve teknoloji alanındaki yatırımlarını hızlandırmayı amaçlıyor. Törende imzalanan protokole ilişkin konuşma yapan Boydak Holding Ceo’su Alpaslan Baki Ertekin üniversitelerle iş birliğine çok fazla önem verdiklerini vurguladı. Ertekin, “Üniversitenin bilgi ve donanımını yanımıza almazsak, literatürden uzak kalırsak, sektörlerimizde var olmayacağımızı biliyoruz. Bizi literatüre sektörlere yakın kılacak olan anlık gelişmeleri takip etmemizi sağlayacak olan üniversitelerle olan iş birliğimizdir” dedi.

Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu “Dünyadaki en temel en temel problem, iyi yetişmiş insan gücü. Bu, bizim de iş ve sanayi dünyasının da problemi. İnsan gücünü iyi yönetmemiz yetiştirmemiz ve iyi kullanmamız gerekiyor. Bu nedenle bizim hem Kayseri’nin hem Türkiye’nin dünya ölçeğinde, küresel ölçekte iki markası olan Boydak grubu ve AGÜ iş birliği bu açıdan çok önemli” dedi. Program çerçevesinde Abdullah Gül Üniversitesi lisans, lisans-üstü ve doktora öğrencileri Boytaş Arge Merkezi’nde staj yapma ve proje geliştirme imkanına sahip olacak.