MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

BMB-P Bombe Presleri

Basınçlı tank, kazan, gıda siloları, enerji tesisleri, petrokimya tesisleri, havacılık ve tersane endüsterilerinin ihtiyaçları için geliştirilmiştir.

BMB-P Bombe presleri, geniş Akyapak ürün yelpazesi içinden en çok talep gören modellerden biridir. Otomatik çevirici (maniplatör) ile birlikte çalışan hidrolik bir prestir ve bütün diğer modeller gibi ağır şartlar için geliştirilmiştir.

150 ile 1600 ton güç, 500mm ile 10.000mm arası iç mesafe kapasitesinde üretilir. Dünyadaki bütün tank üreticilerinin temel arayışının yatırımda maksimum fiyat-performans olduğu düşüncesiyle, 250 ton ve üzeri modeller ön gerdirmeli rotlar ile donatılmış, daha küçük kapasiteli olan modeller ise kolon bindirme tipinde geliştirilmiştir.

Uygun kapasite; malzeme kalitesi, kalınlığı ve pul çapına bağlı olarak belirlenir. BMB-P modellerinin güçleri; en düşük çevrim zamanı ve yüksek verimlilik için, en büyük kalıp çapları dikkate alınarak hesaplanmıştır. Tecrübeli operatör istihdamı sorununa yardımcı olmak amacıyla, ana kumanda ekranının tasarımı, en kolay öğrenim ve kullanım için tasarlanmıştır.

STANDART ÖZELLİKLER
Gövde konstrüksiyonu yüksek alaşımlı çelik ve mig kaynaklıdır. Gövde kaynak sonrası çok daha dar toleranslarla işlenebilmesi için gerilim gidermeye tabi tutulmuştur.
Toplar çok özel kalite çelikten ısıl işlemlidir.
Tüm gövde çok uzun korozyon direnci için boya öncesi özel bir astar kullanılmıştır.
Presin üzerinde bakıma olanak sağlayacak merdiven ve güvenlik bariyerleri mevcuttur.
Silindir, gövde ve piston grubu ısıl işlemli ve krom kaplamalıdır.
Bakımsız elemanlar kullanılarak yağlama nokta sayısı minimuma indirilmiştir.
Slindir ve manuplatörü kumanda etmek, herhangi bir pozisyonda durdurup bütün fonksiyonlar için uyarı ve alarmları yönetmek çok kolaydır.
Kalıp çapları çok daha büyük olduğundan daha küçük çaplı kalıpla yapılan bombelemeye kıyasla, bir parçanın işçilik süresi %50’ye varan oranda kısaltılmıştır.