MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Omron, Eksiksiz Kalite Kontrolü, Denetim ve İzlenebilirlik Çözümleri Sunmak İçin Microscan Systems’ı Bünyesine Kattı

Omron

Microscan Systems’ın satın alınmasıyla kalite, verimlilik ve müşteri güvenliği sağlamak için Omron’un yenilikçi endüstriyel otomasyon çözümlerine 35 yılı aşkın barkod okuma, makine görsel denetimi ve doğrulama uzmanlığı ekleniyor.

Omron Endüstriyel Otomasyon Avrupa, Microscan Systems’ın otomatik tanımlama, makine görsel denetimi ve doğrulama çözümlerinin 2 Ekim 2017’de tamamlanan satın alma sürecini takiben, eksiksiz kalite kontrol ve denetim ürün hattına entegre edildiğini duyurdu.

Kaliteli üretim ve tam ürün izlenebilirliği, ürün kalitesi, müşteri güvenliği ve endüstri düzenlemelerine uygunluğu garanti etmek ve aynı zamanda verimliliği en üst düzeye çıkarmak için temel unsurlardır. Eksiksiz bir izlenebilirlik ve denetim çözümü, üreticilerin üretim sürecinde ürünleri takip edebilmesini, buna ek olarak kaliteyi optimize edebilmek ve öncesinde hata olmadığından emin olabilmek için her bir üretim aşamasını kaydedebilmesini sağlar. Ayrıca, ürünler ve komponentler fabrikadan son kullanıcıya ulaşana kadar tedarik zinciri üzerinde izlenebilir.

Microscan Systems’ın satın alınması sayesinde Omron, komponentler ve makineler de dahil olmak üzere bir üretim katındaki tüm nesneleri IoT ile birbirine sanal olarak bağlayarak üretim ekipmanları ve üretim hatlarının kontrolünü daha ileri düzeyde sağlamak için temel üretim pazarlarında kod okuma alanında güçlü bir çözüm sunuyor. Bu çözüm, farklı müşteri gereksinimlerini karşılayabilmek için üretim katlarına esnek otomasyon sağlayacak.

Omron Avrupa Pazar Müdürü Nico Hooiveld, “Microscan’in barkod okuyucu, akıllı kamera ve doğrulayıcı alanlarındaki 35 yılı aşkın deneyimini Omron’un endüstriyel otomasyon alanındaki uzmanlığıyla birleştirmek çok heyecan verici. Artık merkezi bir veri tabanı ve barkod okuyucularla doğrudan iletişim kurabilen dahili SQL’ye sahip sınıfının en iyisi kontrolörler dahil olmak üzere, üretim hattına izlenebilirlik ve denetim çözümleri entegre etmek isteyen şirketlere tek noktadan çözüm sunabiliyoruz” dedi. Görsel Denetim EMEA Ürün Pazarlama Müdürü Jan Nieswandt ise; “Yerel düzeyde, mevcut Microscan müşterileri ve iş ortakları alıştıkları kalite çözümlerine erişim sağlamaya devam edecek, bunlara ek olarak Omron’un kapsamlı satış ve destek ağı, müşterilerle etkileşim halinde olan yerel personel, ayrıca sensörler ve komponentlerden kontrolörler, endüstriyel robotlar ve emniyet cihazlarına kadar tek bir tedarikçiden alınabilen geniş ürün yelpazesi gibi imkanlardan yararlanacak” dedi.

Microscan çözümleri, Omron’un “innovative-Automation!” konseptini gerçekleştirebilmesi için önemli unsurlardan biri olan akıllı üretim alanlarını oluşturabilmesine katkıda bulunuyor. Bu şekilde Omron, dünyanın her yerindeki insanların ürünlerin gelişmiş emniyet ve güvenliğinden yararlanması için toplum içinde “nesnelerin bilgisi”nin dağıtılması ve bilgi alışverişinin yapılmasını destekliyor.

Jan Nieswandt, “Omron’un otomasyon çözümlerindeki kanıtlanmış yetkinlikleriyle en zorlu koşullarda bile kararlı okuma ve denetim performansı sağlayan Microscan donanım ve yazılım özelliklerini birleştirerek yeni ve kapsamlı çözümler geliştirmek için elimizden geleni yapacağız. Bu ortak geliştirmenin ilk sonucu olan, 1D/2D veya DPM kodlarında kod çözme alanında sınıfının en iyisi, otomotiv elektronik cihazları, gıda, emtia ve ilaç üreticileri için sağlam IP67 alüminyum kasaya sahip, V430-F kompakt otomatik odaklama özellikli barkod okuyucuyu gururla sunuyoruz” dedi.