MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

HMS Endüstriyel Ağlar, Alman Şirket Beck IPC GmbH’yi Bünyesine Kattı

HMS Endüstriyel Ağlar, Almanya’nın Wetzlar şehrinde yer alan Beck IPC GmbH şirketinin tüm hisselerini satın aldı.

PC@CHIP® temel teknolojisi, Beck IPC’nin endüstriyel OEM’ler için sunduğu ürün grubunun temelini oluşturuyor. IPC@CHIP® ile Beck, bir çipin form faktöründe kompakt bütünleşik programlanabilir bir platform çözümü sunuyor. Bütünleşik IIoT uygulamaları için özel olarak geliştirilen IPC@CHIP®, PLC veya iletişim kontrolörü, ya da her ikisinin kombinasyonu şeklinde kullanılarak OEM’lerin daha az geliştirme uğraşı ve hızlı pazara sürüm süresiyle IIoT çözümleri üretmesine olanak tanıyor.

Beck IPC’nin portföyü arasında kapsamlı com.tom® ağ geçici serisi ve ilişkili bulut portalı da yer alıyor. com.tom® ağ geçidi, fabrika ve süreç otomasyonunu hedefleyerek, IIoT uygulamaları için kapsamlı endüstriyel networking ve Edge ağ geçitleri oluşturuyor. Bulut portalı, com.tom® bulut aracısının konfigürasyon ve güvenlik yaklaşımların da dahil olduğu tüm gelen ve giden veriyi yönettiği bir endüstriyel IoT uygulamasının, kolaylıkla kurulumunu sağlamak için gereken tüm elementleri sunuyor.

HMS Endüstriyel Ağlar CEO’su Staffan Dahlström, “Beck IPC’nin özellikle de bütünleşik IIoT konusunda sahip olduğu bilgi, donanım ve yazılım ürünleri, HMS’nin IIoT’ye ilişkin stratejisini de geliştirmek için önemli yapı taşlarıdır. Beck IPC’nin ürün ve servis portföyü bizim halihazırda var olan Anybus®, IXXAT® and eWON® çözümlerimizi tamamlıyor ve bizim endüstriyel uygulamalardaki lider iletişim tedarikçisi olma ünvanımızı daha da geliştiriyor” dedi.

Beck IPC GmbH Müdürü Thomas Schumacher da, “HMS’ye katıldığımız için çok heyecanlıyız. Bizim de tamamlayıcı teknolojilerimiz sayesinde, IIoT kapsamında çok ilgi çekici çözümler sunabileceğiz. HMS’nin dünya çapında yaygın satış organizasyonu da kürel bir market erişimi sunacaktır” dedi.

Finansal açıdan, Beck IPC GmbH’nin 2018 yılı içerisinde 6-7 milyon avro değerinde net satış elde etmesi bekleniyor, ki bu da HMS’nin satışlara bağlı büyümesine eklenecek.