MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Danfoss Radyatör Termostatı Danfoss Eco™ Kırmızı Nokta’yı Kazandı

Danfoss

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında hizmet veren Danfoss’un radyatör termostatı Danfoss Eco™ tasarım kalitesiyle Kırmızı Nokta Ödülü’nü kazandı. 24 kişiden oluşan Kırmızı Nokta Jürisi, Danfoss’a 2018 yılı İletişim Tasarımı alanında tam puan verdi.

Kırmızı Nokta tasarım ödülü, Almanya’daki Kuzey Ren Westfalya Tasarım Merkezi tarafından 1955 yılından bu yana her yıl düzenlenen, dünyanın en önemli tasarım yarışmalarından birisi olarak gösteriliyor. 24 kişilik uluslararası jüri tarafından tasarım kaliteleriyle dikkat çeken ürünlerin ödüllendirdildiği yarışmada jüri bu yıl 8.600 uluslararası çalışmayı inceledi. Jüri değerlendirmesi sonucunda Danfoss Eco™ termostat, yüksek tasarım kalitesi ve yaratıcılığıyla Kırmızı Nokta’yı almaya hak kazandı.

Danfoss İş Geliştirme Müdürü Morten Bjerg Kofod, “Gelişmiş akıllı ısıtma sistemleri, tüm evi kontrol edebilen kapsamlı bir yatırım. Danfoss Eco™, Bluetooth uygulamasıyla geniş bir tüketici kitlesine hitap ediyor. Üstelik ileri teknolojisine rağmen tanıdık ve basit bir görünüme sahip. Adını “ekonomik” kelimesinden alan Danfoss Eco™ ile ısıtma maliyetlerinden %20’ye varan oranda tasarruf etmek mümkün” dedi.

Danfoss Grup İletişimleri Başkanı Kenth Kaerhoeg ise, “Danfoss en son ve en ileri teknolojilerle ”Yarını Şekillendirmek” vizyonuna gönülden bağlı. Tasarımın insan hayatında fark yaratmasını sağlamak için dünyada herkese hitap eden en kullanışlı tasarımların nasıl yapılabileceğini anlamak Danfoss DNA’sının güçlü bir parçasını oluşturuyor” dedi.