MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

4kW Lazer Kesim Makinasıyla Kesme Hassasiyeti

Yamazaki Maza

4kW lazer kesim makinası, 5 farklı eksende hareket olanağı sağlayan bir 3D torç ile donatılmıştır. Bu sayede makina, hem kapalı, hem de açık profilleri kesebilmektedir.

Yamazaki Mazak’ın 4kW lazer kesim makinası, 8.000 mm maksimum uzunluğa sahip boru veya tüp gibi büyük yapı malzemelerini kesebilir..000 mm’ye kadar farklı seçeneklerle 3D Fabri Gear III; bina yapıları, ısıtma ve havalandırma sistemleri gibi inşaat endüstrisinde kullanılan uzun ve ağır boruların kesilmesinin yanı sıra, vinçler ve tarım makinaları gibi makina uygulamaları için idealdir. Fabri Gear serisi; Abu Dhabi’deki Yas Marina Formula 1 pisti, Gdansk, Polonya’da bulunan ulusal futbol stadyumu ve dünyanın en yüksek yayın kulesi olan Tokyo Sky Tree gibi birçok inşaat projesinde kullanıldı.

Hem Kapalı Hem De Açık Profilleri Kesebiliyor

Lazer kesme makinası, 5 farklı eksende hareket olanağı sağlayan bir 3D torç ile donatılmıştır. Bu sayede makina, hem kapalı, hem de açık profilleri kesebilmektedir. Torç, metal boruların boşluk bırakmadan birbiriyle birleşmesini sağlamak için dikey kesim yaparak, sektör lideri hassasiyet seviyeleri sunar. Bu, kaynak yapma öncesinde kesilen metali tutmak için çenelere olan ihtiyacı azaltır ve kaynak materyalinin miktarını düşürür. Böylece, kaynağın daha hızlı ve daha güçlü olmasını sağlar. Mazak, 3D Fabri Gear III ile boru kesiminin geleneksel olarak kesilen boruya göre iki kat daha hızlı kaynaklanıp montajlanabileceğini öngörüyor. Ayrıca, delik açma süresi önemli oranda azaltan otomatik optimum odak konumlandırma özelliği ile yüksek hassasiyetli kesme garanti edilir.

Dört Ayna Sistemi

Şirketin piyasaya sunduğu bu en son model; daireden kareye, dikdörtgen ve üçgen boruya kadar tüm şekillerdeki malzemeleri kesebilir. Yuvarlak iş parçaları için maksimum kesme boyutu, 406,4 mm ve kare iş parçaları için 300 mm’dir. Makina, titreşimi önleyen ve son derece hassas kesim sağlayan dört ayna sistemiyle donatılmıştır. Buna ek olarak; otomatik merkezleme sistemi, kareden daire şekilli veya üçgen boru ayarında değişiklik olmaksızın hızlı kurulum sağlar.

İsteğe Bağlı Zincir Konveyörü

3D Fabri Gear III ayrıca, isteğe bağlı bir kılavuz ünitesi içeren ‘Done-In-One’ tek bağlamada işlem imkânı sunuyor. Çözüme dâhil olan kılavuz ünitesi, lazer kesim ile aynı makinada tek bir ayarda, işleme sürelerinde önemli kısaltmalar elde edilmesine yardımcı oluyor. Yüksek çok yönlülük ve maksimum iş parçası verimi sunmak için isteğe bağlı zincir konveyörü de bulunur.