MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Teksan ve EMO Antalya Şubesinden Eğitim İş Birliği

Teksan

Teksan ve Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi iş birliği ile düzenlenen “Jeneratör ve Jeneratör Çözümleri” semineri düzenledi.

Teksan ve Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği, “Jeneratör ve Jeneratör Çözümleri” semineri EMO Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Metin’in açılış konuşması ile başladı. EMO Antalya Şubesi üyelerinin seminere yoğun ilgi gösterdiği gözlendi. Açılış konuşmasının ardından Teksan Jeneratör Teknik Servis ve Destek Müdürü Boran Tolga Demir, jeneratör ve jeneratör çözümleri hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Boran Tolga Demir, doğru jeneratör seçiminin nasıl olması gerektiğinden jeneratörün bakımında dikkat edilecek noktalara dair ipuçlarına kadar değerli bilgileri katılımcılarla paylaştı. Demir, jeneratörden beklenen performansın alınabilmesi ve uzun ömürlü olması için bakım ve kontrollerinin düzenli olarak yapılması gerektiğini vurguladı.

Etkinliğe katılan sektör profesyonellerine, Teksan’ın otellere yönelik çözümleri ve özel mühendislik uygulamaları hakkında bilgiler de verildi. 2018 yılında hayata geçirilen ve sektörde bir ilk olan garanti kampanyasından bahsedildi. Buna göre yeni jeneratör alımlarında beş yıllık bakım sözleşmesi yapan Teksan müşterileri iki yıl yerine beş yıl garanti hakkı kazanıyor.

Ayrıca “Uzaktan İzleme Hizmetinden” de ücretsiz yararlanıyor. Teksan’ın jeneratör seçimini kolaylaştıran bir diğer hizmeti ise mobil uygulaması. Mühendislik hesaplamalarında kullanılan değerlerin farklı birimlere çevrilebildiği; ortam ses seviyesi ve yüzey eğimi gibi temel ölçümlerin de yapılabildiği Teksan App, App Store ve Google Play’den indirebilir.