MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Metsan 6. Inductotherm Isıtma Sistemini Devreye Aldı

Metsan

Türkiye’de 16 yıldır dövme sektörünün kullandığı indüksiyon ısıtma sistemlerinin üretimini yapan Inductotherm, Metsan için 6 indüksiyon ısıtma ünitesini imal etti.

Sıcak çelik dövme üretimi yapan İzmir merkezli Metsan’ın Inductotherm’ten aldığı 6 indüksiyon ısıtma ünitesi devreye girdi. 2004 yılından bu yana Metsan ile çalıştıklarını belirten Inductotherm Satış Müdürü Sabahattin Öze: “Şirket için kurduğumuz ünite standart bir sistem. Dar alanda büyük işler yapan Metsan, İzmir’de önemli başarılara imza atıyor” dedi.

Yeni ünite ile Metsan’ın kapasitesinin arttığına da dikkat çeken Özen, sistemin devreye alınmasının 2 hafta sürdüğünü ifade etti. Inductotherm’in verdiği sistemlerin işletme giderleri bakımından en düşük seviyede olduğuna dikkat çeken Özen, bu sayede Metsan’ın büyük bir katma değer yarattığına da dikkat çekti.