MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Danfoss’tan StartUp’lara Destek

Danfoss

Danfoss, ABD merkezli startup şirketi Nelumbo’nun azınlık hisselerini satın aldı. Nelumbo, ısı eşanjörü performansını ve korozyon direncini artıran, benzeri olmayan bir yüzey işleme teknolojisi geliştiriyor.

Danfoss; ABD-California merkezli bir startup şirketi olan Nelumbo’nun azınlık hisselerini satın aldı. Nelumbo’ya yaptığı son yatırımla Danfoss, çözüm ve hizmet portföyüne önemli yeni teknolojiler eklemeye devam ediyor.

Danfoss Soğutma Bölümü Başkanı Jürgen Fischer: “Nelumbo ile ortaklığımız, yeni ve yenilikçi teknolojiye yatırım yapma ve daima daha iyi bir gelecek planlama tutkumuzu açıkça ortaya koymaktadır. Bu çok umut vaat eden bir şirket. Nelumbo’nun ısı eşanjörleri ve genişleyen HVAC (ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme) pazarı konusunda sahip olduğu potansiyel bizi heyecanlandırıyor” dedi.

Danfoss Soğutma Isı Eşanjörleri Bölümü Başkan Yardımcısı Lars Rasmussen: “Attığımız bu adımla, HVAC pazarında müşterilerin artan üstün performans ve güvenilirlik taleplerine, bu yöndeki tasarımlarımızla cevap verebileceğiz” dedi.

Nelumbo CEO’su ve kurucularından olan Liam Berryman ise: “Nelumbo ve Danfoss, günümüzde ısı eşanjörlerinden kaynaklanan temel sorunların üstesinden geliyor. Birlikte müşterilere benzersiz fonksiyonlar sunabilir ve bu ürünlerin çıtasını önemli ölçüde yükseltebiliriz. Ortaklığımızın HVAC pazarında kalıcı bir etki yarattığını görmekten büyük heyecan duyuyorum” dedi.