MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Bilginoğlu Endüstri 45. Yılını Kutluyor!

Bilginoğlu Endüstri

Mümessili olduğu dünya markası endüstriyel ölçüm aletleri ile Türk sanayisini buluşturan Bilginoğlu Endüstri, 45. yılını doldurdu. Ercan Bilginoğulları’nın kurucusu olduğu şirket 45. yılını doldurdu. Ürün ve hizmet kalitesiyle ön plana çıkmaya devam etme konusunda iddiasını sürdürüyor.

Kalibrasyon Merkezi Sertifika Verebiliyor

Başta Mitutoyo olmak üzere dünyanın önde gelen markalarının Türkiye distribütörlüğünü yapan Bilginoğlu Endüstri’nin bütünleşik hizmet anlayışı doğrultusunda, 2016’da faaliyete geçirdiği kalibrasyon merkezi sertifikasyon vermeye başladı.
Kuruluşunda sadece İzmir bölgesinde yerleşik olan şirket, bugün Bursa ve İstanbul dahil olmak üzere 3 ilde; geniş bayi ağı ile de Türkiye’nin tamamına hizmet veriyor.

Kurumsal Yapılanmada Önemli Değişiklik

45. yılında kurumsal yapılanmasında da değişiklikler yapan Bilginoğlu Endüstri, lideri olduğu sektörün üç temel hatasız ölçü sıfatını sahiplendi ve üretim ve kalite anlayışıyla bütünleşen ‘Tam, doğru ve hassas’ sloganını belirledi.

Şirket, 45. yıla özel; “Bir mühendis gözüyle yarışmaya katıl, ‘tam’, ‘doğru’ ve ‘hassas’ üçlüsünü bir arada en iyi sen anlat” konulu, ödüllü fotoğraf yarışması da düzenledi.

Tüm mühendislik branşlarını ve mühendislik fakültesi öğrencilerini kapsayan yarışma 3 Ağustos’ta başlayıp 14 Aralık tarihinde son bulacak. 21 Aralık’ta sonuçları açıklanacak yarışmada derece alanlar hediye çeki ile ödüllendirilecek.