MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Seco Iso Tornalama Operasyonları İçin Jetstream Tooling® Sistemini Geliştiriyor

Seco

Jetstream Tooling® sistemi, tornalama operasyonlarını optimize eden yeni tutucular, içten soğutmalı baskı pabuçları ve kare sap adaptörleri ile genişletiyor.

Seco, sektörde faaliyet gösteren Jetstream Tooling® sistemini, tornalama operasyonlarını optimize eden yeni tutucular, içten soğutma sıvılı baskı pabuçları ve kare sap adaptörleri ile genişletiyor. ISO tornalama tutucularında Seco’nun JETI (Jetstream Integrated) teknolojisine sahip soğutma sıvısı, baskı pabuçları ve VDI tezgah tarafı sap adaptörleri bulunuyor. JETI teknolojisi, talaş ve ısı üretimini etkili bir şekilde kontrol ederken tezgahın işlemeye devam etmesini sağlıyor.

Yeni kater tutucular içten soğutma sıvısı akışı sağlasa da hâlâ harici soğutma sıvısı hortumları ile kullanılabiliyor. Ancak Seco’nun içten JETI teknolojisi, soğutma sıvısını doğrudan takım tutucuya ve yeni içten soğutma sıvılı baskı pabucunun içinden kesme bölgesine yönlendiriyor.

Tek Vida İle Hızlı Ve Kolay Değişim İmkanı

Baskı pabuçları, “eklemeli üretim” yöntemi ile imal edildi. Talaş kontrolünü ve takım ömrünü daha iyi dengelemek amacıyla, içlerindeki soğutma sıvısı kanalları özellikle tornalama uygulamaları için optimize edildi. Bu baskı pabuçları ayrıca, operatörün kesici ucu, hızlı ve kolayca değiştirebilmesi için tek bir vida ile sıkılmasını sağlıyor.

Seco’nun VDI bağlantılı adaptörlerinden oluşan yeni ürün serisi sayesinde, VDI tipi taretleri olan üreticiler artık tezgâhlarında Seco Jetstream Tooling® teknolojisinden yararlanabilecek. Atölyeler, yeni adaptörler sayesinde yüksek basınçlı soğutma sıvısı kullanarak üst seviyede üretkenlik ve uzun takım ömrüne sahip olacaklar.

ISO tornalama katerleri, 2020 ve 2525 kare sap boyları ile sunulup, çeşitleri arasında 28 farklı ürün bulunuyor. VDI 30, 40 ve 50 boyutlu taretler için adaptörlerin sol veya sağ bağlama yönü, VDI 30 ve 40 boyutlu taretlerde eksenel yönlü bağlantı özelliği taşıyor. Tüm adaptörler 20 mm ve 25 mm kare saplar ile kullanılabilir.