MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Gıda Sektörüne Özel Esnek Taşıma Sistemi

B&R

ACOPOStrak esnek taşıma sistemi ile B&R kullanıcı dostu olma konusunda özellikler sunuyor ve üretim ekonomisini ve verimliliğini yeniden tanımlıyor.

ACOPOStrak gıda sektörünün hijyen gereksinimlerini karşılıyor ve hızlı taşıma üniteleri ACOPOStrak’i yiyecek içecek sektöründe tek ürün üretiminde bir taşımacılık çözümü haline getiriyor.

Endüstriyel IoT İçin Edge-Computing

Esnek Edge mimarisi ve güçlü APROL çözümleri ile B&R dijital dönüşümün öncüsü oluyor. B&R Edge-Controller veri kaynaklarının analizlerini uygular ve sensörden Cloud’a kadar tüm operatif seviyelerde şeffaf bir erişim imkanı sunar. Böylece tesis işletmecileri, makinelerin performans değerlerini doğrudan etkileyen hedeflenmiş ayarlamaları yapabilirler.

Her Seviyede Verimlilik

B&R standı ziyaretçileri doğrudan Web bağlantısından sensöre kadar olan tüm avantajları keşfettiler ve POWERLINK, openSAFETY, OPC UA ve PackML gibi açık standartlarla B&R üreticiden bağımsız bir iletişim imkanına sahip oldular. Bu da gösteriyor ki şirket, paketleme sektörünün geleceğini benzersiz genel tesis verimliliği (OEE), azaltılmış toplam sahip olma maliyeti (TCO) ve öngörülebilir bakım ile yeniden belirliyor.