MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

OTOMOTİV VE BEYAZ EŞYA SEKTÖRLERİ İÇİN Sürdürülebilir Tedarik Zinciri

CHEP

Firmaların ihtiyaç duyduğu farklı parça türlerine yönelik katlanabilir plastik konteyner ve kasalar sunan CHEP, müşterilerinin lojistik ve operasyonel verimliliğini artırıyor ve ambalaj, depolama, nakliye maliyetlerini düşürmesine yardımcı oluyor.

CHEP, müşterilerinin ambalaj, depolama, nakliye maliyetlerini düşürüyor; daha az atık, elleçleme ve kirlilik ile daha fazla ürünün zamanında olması gerektiği yere ulaşmasını sağlıyor. Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı CHEP katlanabilir plastik konteyner ve kasaları, aynı zamanda tedarik zincirinde bulunan riskleri, depolama alanını ve bunların yönetimi için harcanan zamanı da azaltıyor.

GÜVENLİ VE VERİMLİ TAŞIMA SİSTEMİ

CHEP, otomotiv ve beyaz eşya sektörlerindeki ana ve yan sanayi üreticilerinin ihtiyaç duyduğu farklı parça türlerine yönelik nakliye ve depo kullanımını daha verimli hale getirmek için katlanabilir plastik konteyner ve kasa çözümleri sunuyor. Plastik kasalar (KLT); turbo şarjlar, cıvatalar, bujiler, vidalar, fren diskleri, borular ve filtreler gibi küçük parçaları taşımak için tasarlanıyor. Üretim hattı boyunca kullanıma uygun olan bu dayanıklı kasalar, alanın etkin ve verimli şekilde kullanılmasını sağlarken, atık üretimini ve kirlenmeyi de minimuma indiriyor. CHEP, kapakları ile beraber paletlere uyumlu olacak ve yüklenecek biçimde özel olarak tasarladığı kasalar ile daha az ekipmanı daha fazla ürünle, en güvenli ve verimli şekilde taşınmasını sağlıyor.

Katlanabilir Konteynerler (FLC) ise katalizör, radyatör ızgarası, şanzıman, motor parçaları ve akü gibi ürünleri toplu olarak taşımak için tasarlanıyor. Maksimum ürün koruması ve yük dengesi sunan konteynerler, kullanılmadığı zaman katlanabiliyor ve depolama alanından tasarruf edilmesini sağlıyor. CHEP, ürünlerin her zaman güvende olmasını sağlamak amacıyla çok çeşitli istifleme malzemeleri ve koruyucu iç profil seçenekleri de sunuyor. Kolaylık ve verimlilik sağlayacak şekilde tasarlanan iç profiller için müşterileriyle iş birliği yapıyor, özel olarak oluşturulmuş ekipmanlar sayesinde onlara daha fazla ürün koruması, paket yoğunluğu ve alan kullanımı sağlıyor. Dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine çok çeşitli yeniden kullanılabilir, standart ekipman çözümleri sunduklarını belirten CHEP Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Serhat Enyüce, “Otomotiv ve beyaz eşya sektörleri maliyet baskısı, yüksek güvenlik standartları, karmaşık çevre uyumluluğu yönetmelikleri gibi her geçen gün büyüyen zorlu koşullarla mücadele ediyor. Tedarik zincirinin her aşamasında otomotiv ve beyaz eşya üreticileri ve tedarikçileri bu koşullara karşı esnekliklerini artırarak karşılık vermeye çalışıyor. CHEP olarak biz de müşterilerimizin tedarik zincirini kolaylaştırıyor, yeniden paketleme veya üretim hattı atıklarını temizleme gibi katma değeri olmayan faaliyetlerini ortadan kaldırıyoruz” dedi.