MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Nissan Leaf Avrupa’nın En Çok Satan Elektrikli Aracı Oldu

Nissan

Satışa 1 yıl önce sunulan ve bu süre içerisinde birçok ödül alan yeni Nissan Leaf, elektrikli otomobil dünyasında da iyi bir satış grafiği çiziyor. Avrupa yollarında dolaşan 26 bin yeni Nissan Leaf, elektrikli otomobile geçiş sürecine öncülük ediyor.

Nissan’ın ödüllü modeli LEAF 2018 yılının ilk 8 ayında Avrupa’nın en çok satan elektrikli otomobili oldu. Avrupa genelinde her 10 dakikada bir adet Nissan Leaf satıldı. Yeni Nissan Leaf; Avusturya, Fransa, Almanya, Hollanda, Portekiz ve İspanya gibi pazarlarda satışlarını artırdı. Norveç’te tüm elektrikli ve içten yanmalı motora sahip otomobilleri geride bırakarak 2018 yılının en çok satan otomobili oldu. Nissan Leaf, sadece perakende satışlarıyla değil kurumsal satışlarda da öne çıkıyor. Yılın ilk sekiz ayında Avrupa genelinde ticari işletmeler ve filolara satışları da artış gösterdi. Avrupa genelinde 8 bin adet Nissan Leaf, kurumsal işletmelere ve filolara teslim edildi.

Sürüş Destek Sistemleri Sürücünün Konforunu Artırıyor

Yeni nesil Nissan Intelligent Mobility teknolojisi ve güncel Euro NCAP test standartlarına göre 5 Yıldız’ı karşılayan güvenlik özellikleri ile önceki modelin yeteneklerini daha da geliştiriyor. Ayrıca ProPILOT ve ProPILOT Park gibi gelişmiş sürüş destek sistemleriyle sürücünün hayatını kolaylaştırıyor. Kullanıcının tek bir pedal kullanarak hızlanmasına ve yavaşlamasına imkân tanıyan yenilikçi e-Pedal ise sürüş kolaylığı ve keyfini artırıyor.

51 farklı pazarda satışa sunulan Nissan Leaf 2010 yılından bu yana 350 bin adetlik satış performansı gösterdi. Nissan Leaf, aralarında L’Automobile et L’Entreprise tarafından verilen Elektrikli Araç/plug-in hibrid kategorisinde en iyi otomobil, İspanya’da El Economista tarafından verilen Ekomotor Ödülleri’nde, En İyi Elektrikli Araç ve İngiltere’de What Car? 2018 Yılın Otomobili Ödülleri’nde, En İyi Elektrikli Otomobil’in de olduğu yaklaşık 100 ödül aldı.