MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

‘Makine’ Sektöründe ‘Endüstri 4.0 Ödülü’nün Sahibi Hidromek Oldu

Hidromek

Hidromek, aylık ekonomi dergisi Platin ile bağımsız araştırma şirketi İpsos tarafından Platin Global 100 Endeksi kapsamında endüstri 4.0 temasıyla başarı gösteren 100 firmadan biri seçildi. “Platin Global 100” ödülünü alan Hidromek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Bozkurt, Endüstri 4.0’a yatırım yapan bir firma olarak Global 100 Endeksi’nde yer almaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getirerek “Hidromek olarak bir dünya markası olma yolunda var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ödül töreni, iş dünyası ve medyanın geniş katılımı ile gerçekleştirildi.

“5 Kıtada 100’ün Üzerinde Ülkede Makinelerimiz Çalışıyor”

Hidromek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Bozkurt, Hidromek adına Platin Global 100 ödülünü Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak’ın elinden aldı. Bozkurt, “Platin Global 100 Endeksi’nde yer almaktan ve Türkiye’den dünyaya açılan en başarılı 100 şirket arasında bulunmaktan gurur duyuyoruz. Bugün, dünyada 5 kıtada 100’ün üzerinde ülkede makinelerimiz çalışıyor. AR-GE ve tasarım çalışmalarına ağırlık vererek bir dünya markası olma yolunda var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Ürünlerimizi gelişmiş ülkelerin kullandığı üç boyutlu parametrik dijital ortamda tasarlıyoruz ve modelleyip doğrulama yaparak analizini gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra 8 yıl önce Hidromek tarafından geliştirilen ‘Smartlink’ uzaktan takip sistemi ile makinelerimiz uzaktan kontrol ediliyor. Ne kadar yakıt yaktıkları, hangi ortamlarda kaç saat çalıştıkları ve servis zamanları rakamlarla gözlemlenebiliyor” dedi.