MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

COROCUT® 1-2 Programı İçin Daha İnce Kanal Açma Kesici Uç

Sandvik Coromant

Küçük yarıçaplı yuvalara ve kanallara sahip conta kanatları, türbinin dönen ve sabit parçaları arasında bir gaz contası işlevini görür. Kanatların her biri aşırı ısıya ve basınç farklılıklarına dayanacak şekilde geliştirilmiş ileri HRSA malzemelerinde işlenir. CoroCut® 1-2 kanal açma takımları, tutarlı talaş kontrolü ve uygulama güvenliği sağlayan güçlü, yüksek hassaslıkta çözümlerdir, bunlar temel özelliği üretirken kritik noktalardır. Daha küçük conta kanadı özellikleri işlemek için yeni 1,5 mm (0,059 inç) CoroCut 1-2 kesici uç genişliği, RO geometrisi ile üç kalitede, GC1105, GC1125 ve S05F, sunulur. Kanıtlanmış geometri ve kaliteler, iyi bir talaş oluşumu ve mükemmel yüzey kalitesi ile güvenilir işleme sunarken, patentli CoroCut ray arabirimi montaj güvenliğini sağlar.

Çevresel olarak taşlanmış karbür kesici uçların her biri, yüksek seviyede kenar keskinliği ve dar tolerans kabiliyeti sunar. Sonuç olarak, doğru profil genişliğine sahip daha küçük yarıçap profillerinin oluşturulmasını sağlar. CoroCut 1-2 kesici uçlar kullanılarak doğrusal olmayan takım rotası (dalmanın yerine) ile profil işleme, optimize edilmiş talaş kontrolü, eşit kesme aşınması ve daha az parça gerilimi sağlar, bu da havacılık sanayi motor parçaları için kritik önemdedir. Doğrusal olmayan takım rotası profil işlemede kesici ucun tüm ön kenar hattı kullanılır ve kesici uçla malzeme arasındaki temas noktası sürekli değişir. Avantajlar çok geniş kapsamlı olup yüksek verimlilik, uygulama güvenliği ve takım ömrü ile daha az paso sayısı içerir. Yeni sunulan CoroCut 1-2 kesici uçlarının tümü standart stoklu ürünler olarak mevcuttur.

Ayrıca, yeni CoroTurn® SL70 kesme başlıkları, hem kesici uç genişliğine hem de mevcut modüler çeşitliliğe uyacak şekilde güncellendi. Jet motorlarında, gaz türbini disklerinde, rotorlarda ve şaftlarda tipik profil işleme ve yuva açma özelliklerine uyacak şekilde tasarlanan CoroTurn SL70 kesme başlıkları ve Coromant Capto® adaptörleri ile ayarlanabilir montajlar elde edilebilir. Hassas yönlendirilmiş soğutma sıvısı standart bir özelliktir. CoroCut 1-2 kanal açma takımları, HRSA malzemeleri için optimize edilmiş olmasına rağmen paslanmaz çelik ve çelik iş parçalarında da başarıyla uygulanabilir.