MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

Baykal EYE, Lazer Kesim Makinası

Baykal Makina

Baykal EYE kendi sınıfındaki kendinden kalibrasyonlu ilk lazer muayene sistemidir. Baykal EYE hassas sac metal, boru, hassas köpük, havacılık ve conta imalatında üretilen iş hacmini önemli ölçüde artırmaktadır. Sistem ilk ürün muayenesi, kalite raporlaması (SPC, ISO, Lean, vs.) ve tersine mühendislik uygulamaları için geliştirilmiş olup artık otomatik muayene olanağı da sağlamaktadır.

Baykal EYE imalathanenizi, perakende mağazanızı geliştirecek, daha hızlı dönüş almanızı, parça başı, hurda ve yeniden işleme maliyetlerinizi düşürecek ve nihayetinde müşteri memnuniyetinizi arttıracak yararlar sağlar.

Genel Özellikler

İlk ürün muayenesi: İmalathanenizde lazer muayene uygulamasını kullanmanız üretim ekipmanlarınızın daha hatasız biçimde çalışmasını sağlar. Baykal EYE düz ve 3 boyutlu parçaları yerinde muayene etmenizi, taramaları saniyeler içerisinde tamamlamanızı ve yapılan her bir ölçüm sonucunu CAD şartnameleriyle karşılaştırmanızı sağlar.

Hassasiyet gösterge tablosu: Baykal EYE özel bir eğitim gerektirmeden ilk parça muayenesini hızla ve kolayca yapmanızı sağlar. Lazer muayene taramaları taranan parça ile birlikte CAD çizim görüntüsünü yansıtan renk-kodlu gösterge ve tasarım tolerans paylarını ekrana verir. Değer aralığı dışında kalan sapmalar eğitimsiz kişilerin bile anlayabileceği biçimde derhal belirlenir. Büyük boyutlu parçalar için Baykal EYE birden çok taramayı otomatik olarak birleştirerek tek bir görüntü haline getirir ve ölçüm koordinatlarını vektör formatında kaydeder.

2D tersine mühendislik: Bütün Baykal EYE sistemlerinde mevcut bulunan bir özelliktir. Tarama işleminde mevcut bütün parça ve şablonların tam bir profili lazer hızıyla işlenerek bu veriler CAD uyumlu dosya formatlarında depolanır. Yazılım, tarama verileri ile parça profilini değiştirerek CAD modelinin kalite optimizasyonuna olanak sağlar. Baykal EYE ile maliyetli ölçümler ve CAD yazılımı sorunları ortadan kalkar. Baykal EYE’nın oluşturduğu CAD dosyasını işlemek üzere dışa ya da CAD kitaplığına aktarmak yeterlidir.

SPC ve kalite raporlama: Baykal EYE’ın verileri sektörde standart olarak kullanılan CAD dosyaları olarak kaydedilir. Sistem bu dosyalardan sizin belirleyeceğiniz biçimde raporlar oluşturur. Sistem taranan parçaların detaylı, renkkodlamalı muayene raporları ile CAD verisi sapmaları dahil veri dosyalarını otomatik olarak oluşturur. ISO, TQM, Six Sigma, Lean ve QS standartlarına uygun belge ve izlenebilirlik dökümanlarını otomatik olarak oluşturur. Bu veriler ise Windows® tabanlı programlara kolayca aktarılabilmektedir.

Üstünlükler

  • 2D ve 3D lazer muayenesi
  • Hızlı lazer
  • Üstün lazer hassasiyeti
  • İmalathanede rahat kullanım imkanı
  • Otomatik form ölçüm sistemi
  • Kullanıcılar tarafından onaylanmış üstün performans
  • Hızlı ve kolay kurulum
  • Uzman desteğine sahip gelişmiş teknoloji Kompakt yapı