MakinaTek dergisi, Türkiye makina imalat sektörünün gelişimine ve büyümesine katkı sağlamayı ana misyonu olarak görmekte ve sektörün gelişen profilini sergilemeyi amaçlamaktadır.

SkywaveIoT’tan Güvenli Bulut Mimarisi

Skywavelot

Ulaşımdan enerjiye, kamudan telekoma ve finansa kadar verinin kritik öneme sahip olduğu tüm sektörlere, SkywaveIoT platformu üzerinde oluşturulan çözümler ile hizmet verilebilir. Her türlü dikey uygulamanın üzerinde geliştirilip çalıştırılabildiği SkywaveIoT platformu, aynı zamanda veri analitiği ve veri anlamlandırma çözümlerinin geliştirilmesi için ideal bir seçenektir.

SkywaveIoT Platformunun Öne Çıkan Özellikleri

Türk Telekom’un TIER1 seviyesindeki güçlü veri merkezlerinde hizmet sunan SkywaveIoT platformu, kesintisiz çalışma ve güvenilirlik konusunda çözüm sunarken, verilerinizin Türkiye içerisindeki veri merkezlerinde depoluyor.

Ölçülebilir Mimari

Enerji sektöründeki sayısız sayaç, bankacılık sektöründeki onbinlerce ATM ya da şehirdeki binlerce trafik lambası veya perakende sektöründeki yüzlerce mağaza. SkywaveIoT Platformunun sektör bağımsız ölçeklenebilir mimarisiyle uygulamalarınızın büyüklüğü ne olursa olsun, tüm cihazlarınızı bağlayabilir; uygulama hacminizi büyüttüğünüzde de SkywaveIoT platformu üzerinde çalışmaya devam edebiliyorsunuz.

Büyük Veri Analitiği

Günümüzde müşterilerine doğru hizmeti sunmak isteyen ve bu kapsamda ürün geliştiren şirketler için veri analitiği kritik bir konudur. SkywaveIoT, sahip olduğunuz verilerin boyutu ne olursa olsun, analitik ve raporlama araçlarıyla verilenizin anlamlandırılmasını kolaylaştırabiliyor.

Zengin Entegrasyon Yöntemleri

SkywaveIoT platformunun sahip olduğu modüler mimari ve Restful API, Webservisler ve SDK’lar ile cihaz ve uygulamalarınızla hızlı ve kolay entegrasyon sağlıyor.

Kurumsal Sistemler İle Entegrasyon

SkywaveIoT’nin en önemli avantajlarından biri, mevcut kurumsal sistemlerinizle kolayca entegre olabilmesidir. Platformun esnekliğini kanıtlayan bu çözüm sayesinde sahadan elde ettiğiniz verileri sistemlerinize hızlı bir şekilde aktarabilirsiniz. SkywaveIoT’nin bu yeteneği aynı zamanda arıza gibi sebeplerle ilgilenmeniz gereken cihazlarınıza hızlı müdahale edebilmenizin yolunu açar.

Güvenli Bulut Mimarisi

Türk Telekom’un ülke çapına yayılmış ağ iletişim altyapısı ve TIER1 seviyesindeki, güvenilirliği yüksek veri merkezi üzerinde çalışan SkywaveIoT platformu, iş sürekliliği konusunda sizlere avantaj sağlar. Kurulmuş bu yapı, aynı zamanda kritik seviyedeki verilerinizin işlenmesi ve de – ğerlendirilmesi için de hızlı bir çözüm anlamına geliyor