Endüstri 4.0 Navigatör

Trovarit, şirketlerin Endüstri 4.0’a geçişte yol gösterici rolü üstelenecek “Endüstri 4.0 Navigatör” ürününü kullanıma açtı.
Dijital dönüşüm ve Endüstri 4.0 yaklaşımı, şirketlerin bilgi işlem altyapılarının oluşturulmasında ve akıllı üretim/yönetim aşamasına geçişte artık merkezi bir rol oynuyor. Geleceğin rekabet koşullarına uyum ve hayatta kalmak ancak bugünün en yeni teknolojisini yakalamak, yeni gelişmelere hızlı uyum sağlamak ve sürekli iyileştirmeden geçiyor.

Son zamanlarda teknoloji devlerinin strateji değişiklikleri, yaptığı yatırımlar ve satın almalar, farklı iş alanları ve operasyonlar için geliştirdiği çözümler ve gelecek senaryoları, şirketleri fırsat ve risklerle dolu bir yolculuğa sürüklüyor. Yeni üretim anlayışı ile beraber gelen Endüstri 4.0 devrimi, özellikle Türkiye’deki şirketler için nereden, nasıl, ne zaman başlanmalı soruları ve bilinmeyen cevapları ile tam bir kaos yaratmış durumda.

Trovarit Türkiye Pazarlama ve Satış Müdürü Gülşah Sungur: “Almanya’da 17, Türkiye’de 7 yıllık tecrübemiz, üniversite ve enstitüler ile iş birliklerimiz sayesinde, Endüstri 4.0’ın kapsamı, bileşenleri, kurgulanması ve uygulanması konusunda başlangıcından itibaren yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Bu amaçla geliştirdiğimiz Endüstri 4.0 Navigatör, içerdiği bilgi, tecrübe, profesyonel danışmanlık, metodoloji ve teknolojik araçlar, şirketlerin Endüstri 4.0 yolculuğunda, yanlış kararlar ve muhtemel kayıplarını engelliyor” değerlendirmesinde bulundu.  

Trovarit Türkiye Genel Müdürü Muharrem Gezer ise: “Endüstri 4.0’ın tanımlanmış standart bir hedefi, yol haritası yok ve zaman alan bir süreç. Şirketlerin profili, iş alanı, mevcut teknoloji kullanımı, dijitalleşme seviyesi, pazardaki yeri, vizyonu ve stratejisi, yetkin insan kaynağı farklı hedeflerin belirlenmesini ve farklı yol haritalarının oluşturulmasını gerektiriyor. Tam bu noktada Endüstri 4.0 Navigatör tam bir kılavuz rolünü üstleniyor” diyerek sunulan bu hizmetin Türkiye’deki şirketler için önemli bir destek olduğunu ifade etti.