Yandan Yüklemelİ Fiber Lazer İle Yerleşim Yeri Avantaji

👤Ermaksan

🔍 Ermaksan Makine, müşteri talepleri doğrultusunda ürün gamına çözüm odaklı ürünler eklemeyi sürdürüyor. Ermaksan’ın ileri teknoloji imkanları doğrultusunda, tamamen kendi özkaynaklarıyla geliştirdiği yandan yükleme makine sistemi, standart makineye göre yer konusunda işletmelere büyük kolaylık sağlıyor. Bu sistemde mevcut köprü, Ermaksan’ın standart olarak ürettiği makinelerin benzer şekliyle hareket ediyor.

Bu noktada örnek vermek gerekirse; 3 x 1,5 m makine için kesim arabası, 1,5 m olan kısmından girerken, yandan yükleme olan makinelerde ise 3 x 1,5 makinede, kesim arabası 3 metre olan kısımdan girmektedir.

İŞLETMENİN UZUN BİR HOLÜ VARSA BU MAKİNE
TERCİH EDİLİYOR
Bu avantaj sayesinde makinenin, standart makineden farklı olarak yerleşimi daha kısa olmaktadır. Yalnızca, boyu daralıyorken eni bir miktar uzuyor. Ermaksan’ın geliştirdiği yandan yüklemeli fiber lazer makinesinin farklılığı da buradan gelmektedir.
Çünkü yer konusunda sıkıntı yaşayan işletmeler için standart makinenin 12-13 metre yer ihtiyacı varken, yandan yüklemeli makinenin yer ihtiyacı ise 8-9 metre olmaktadır

Eğer işletmenin uzun bir holü varsa Ermaksan’ın standart makinesini, kısa holü varsa yandan yüklemeli fiber lazer makinesini tercih ediyor. Bu ürünü geliştirerek, ürün gamında eksik olan bir ürünü tamamlamış oldu. Ermaksan, ürünü piyasaya çıkartmadan önce muadillerine bakıp incelerken, hız ve ivme değerlerinden düşmeden, rakiplerden farklı ve özgün bir ürün ortaya koydu. Bu ürünün muadillerinde rakiplerin köprüsü 3 metre, Ermaksan’ın bu üründeki köprüsü ise 1,5 metre.

Yükleme - boşaltma kısmı da makinenin 3 metre olan kısmında yer almaktadır. Dolayısıyla, Ermaksan’ın bu üründe yapmış olduğu tasarım, hız ve ivme olarak şirkete büyük avantaj sağlamaktadır.

YERLEŞİM ALANI AÇISINDAN AVANTAJ SAĞLIYOR
Tüm bunların dışında, Ermaksan’ın diğer standart makinelerde kullandığı elektrik panoları, makinenin bir bütünü olarak öne çıkıyordu.

Bu durum da makine yerleşim alanında yer kaybına neden olduğu için yandan yükleme makinede geliştirilen yapı sayesinde, elektrik panosu da daha kompakt bir hale getirildi. Böylece bu durum, yerleşim alanı açısında müşterilere çok büyük avantajlar sağlamaktadır.
Ek olarak, Ermaksan’ın bu makinede kullandığı ekipmanların 2’si; yağ deposu ve rezonatörü makinenin ölü bölgeleri diye tanımlanan kaporta içerisindeki bölgeye yerleştirilirken, bu sayede dışarıda bulunan ekipman sayısı da önemli ölçüde azaltmış olduk.

Yapılan bu iyileştirmenin, makinenin yerleşim alanıyla ilgili standart makineye oranla yüzde 30 yerleşim avantajı sağladığını aktaran Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, Ermaksan’ın geliştirdiği bu ürünün, uzun ince bir makine yerine, kısa ve geniş bir makine olarak karşımıza çıktığını söyledi. Makinenin teknik özelliklerinin standart makine ile aynı düzeyde olduğunu belirten Özkayan, “Bu makinede standart makine ile aynı köprü kullanılıyor. Dolayısıyla bu üründe, standart makineye göre hız ve ivme değerleriyle ilgili herhangi bir kayıp söz konusu olmadı. Bu anlamda, rakiplerin makineleri de Ermaksan’ın geliştirdiği makinedeki yüksek hız ve ivmelere çıkamamaktadır” diye konuştu.

Piyasadan gelen yoğun talep doğrultusunda bu ürünü geliştirerek, müşteriler için önemli bir kolaylık daha sağladıklarını kaydeden Özkayan: “Ayrıca ürün geliştirip piyasaya sunulduğu andan itibaren piyasalarda büyük ilgi görmüş durumda. Yerli üreticiler içerisinde, Ermaksan’ın geliştirdiği yapıda bir ürün piyasada bulunmamaktadır. Yani hem yandan yüklemeli, hem de bu şekilde hız ve ivmeyi yakalayan muadil bir ürün henüz piyasada yok. Bu yüzden de bu makine, Ermaksan için sektörde büyük avantaj sağlamaktadır” şeklinde konuştu.