Temmuz 2018

NSK´nın Yeni S-Htf Vidalı Milleri

Dosya

Yüksek yüklü vidalı millerin NSK HTF-ARE serisi, enjeksiyon kalıplama makine¬lerinin dinamik doğrusal eksenlerinde kullanılmak üzere artık daha küçük çaplı miller halinde mevcuttur. 1996 yılında NSK, hem düşük hem de yüksek perfor¬mans aralığında o zamandan beri sürekli genişlemekte olan ilk yüksek yüklü vidalı mil HTF serisini geliştirdi. Daha kısa dönüş sürelerine olan piyasa talebini karşılamak amacıyla, akıllı telefon ve tablet ekranlarına kılavuz plakaları gibi parçalar üretildiğinde en son model enjeksiyon kalıplama makinelerinin doğ¬rusal tahriklerinin daha yüksek ivmelenme ve besleme hızlarıyla çalışabilmeye ihtiyacı vardı. Bunu göz önünde bulundurarak, NSK’nın yüksek-yüklü vidalı mil alanındaki iki serisi, endüstri gereksinimleriyle uyumlu olarak genişletildi.

Devamını Oku

1.Güç Aktarim Sistemlerinde Kaplin Seçimive Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Dosya

Çok uzun zamandır güç aktarmakta, tahrik elemanlarını birbirlerine bağlamakta KAPLİN dediğimiz bağlantı elemanları kullanılmaktadır. Özellikle ülkemizde uzun yıllar boyunca tahrik sistemleri için, düşük maliyetli, standartlardan uzak bağlantı elemanları bu görev için kullanıldı. Ancak son zamanlarda komplike ve pahalı, önemli güç aktarım sistemlerinin artmasıyla birlikte kaliteli, standartlara uygun kaplinler araştırılmaya ve detaylı olarak incelenmeye başlanmış, en doğru kaplin seçimi henüz AR-GE safhasında öncelikli konular arasında yerini almıştır.

Devamını Oku

"Endüstri 4.0'a Geçmeyen Ayakta Kalamaz"

Fabrika Gezisi

Temmuz ayının ilk fabrika gezisi düzenlediğimiz Dirinler Makina yüzde yüz yerli üretim, yaptıkları yatırım ve AR-GE merkeziyle bir adım öne çıkıyor. Dirinler Makina Yönetim Kurulu Denetmeni Canan Fidan ile görüşmemizden sonra tüm fabrikayı, çalışma sistemini, ürettikleri makinaları ve iş güvenliğine verdiği önemi görmek için gezme fırsatı yakaladık. Hem 60 ülkeye ihracat yaptıkları makinalarını hem de Endüstri 4.0 adına çok önemli olan ve bitirdikleri DİRİNSSMART ile Dirinler presi gittiği fabrikada kurulan sisteme uyum sağlayarak kendi makin ve üretim bilgilerini fabrikanın sistemine gönderebilecek durumda olacak.

Devamını Oku

Üretimde 3D Yazıcı Zamanı

Fokus 3D Yazıcılar

3D yazıcıların daha düşük fiyatlarla sunulmasıyla birlikte, 1980'lerden bu yana olan bu teknoloji, kısa bir süreden beri artık her noktada kullanılır oldu. Ancak 3D yazıcılar sadece tüketici düzeyinde bir etki yaratmıyor. Üreticilerin tasarım, prototip oluşturma ve hatta üretim konusundaki düşüncelerini yavaş yavaş değiştiriyorlar. Teknoloji gelişmeye devam ederken, 3D yazıcılar geleneksel üretim tekniklerinden daha yatırımın geri dönüş süresi (ROI) ile daha fazla parça üretebilir konuma geliyorlar. Ufukta yeni bir üretim tarzına birlikte bakalım.

Devamını Oku

Yakın Geleceğin Yeni Meslekleri

Geleceğin Meslekleri

Dijitalleşmenin çalışma hayatını dönüştürdüğünü ve yaşanan bu dönüşümün beklentileri karşılayacak insan gücü arayışını beraberinde getirdiğini ifade eden Dijital Dönüşüm Danışmanı Murat Erdör, gelecekte iş dünyasının içinde yeni mesleklerin yer alacağını belirtti. Erdör, gelecekte adlarını sıkça duyacağımız mesleklerden bazılarını şu şekilde sıraladı:

Devamını Oku

"Endüstri 4.0" Aslında Ne Anlama Geliyor?

İmalat Endüstri 4.0

Endüstri 4.0 şimdilerde çok konuşulan bir konu. Wikipedia Endüstri 4.0'ı "üretim teknolojilerindeki mevcut otomasyon ve veri alışverişi trendi" olarak tanımlıyor. Peki bu üreticiler ve müşterileri için gerçekte ne anlama geliyor?

Devamını Oku

Askaynak’tan Plasma-105 Ultra

İmalat Endüstri 4.0

Askaynak, Plasma-105 Ultra ürünü sayesinde 100 amper güç ile tüm gün ultra kesim ve ultra performans sağlıyor. Sabit Akım Kontrol Teknolojisi (Hall Sensor) ile operatörün el hassasiyetini kaybetmesi sonucu torcun iş parçasına olan uzaklığının değişmesi gibi olumsuzluklar meydana gelse dahi çıkış akımı değişmiyor ve her zaman ayarlanan akım değerinde kusursuz kesim yapma olanağı sunuyor.

Devamını Oku

CROSSLINC™ LN-25X ile Tam Kontrol, Daha Az Kablo

İmalat Kablo

Kaynak sektörünün lider kuruluşu Eczacıbaşı¬ Lincoln Electric Askaynak, CrossLinc™ LN-25X tel sürme ünitesiyle, kumanda kablosu olmadan voltajı uzaktan kumanda edilebilmesine imkan tanıyor. Karmaşık kumanda kablolarını ortadan kaldırarak iş sahası karışıklığını azal¬tan LN-25X, kaynak ustalarının iş sahasındaki gereksiz hareketlerini ortadan kaldırıyor. Yapılan iş nerede ve hangi durumda olursa olsun kaynak ustalarına çözümler sunuyor. Standart kaynak bağlantı kablolarıyla, kaynak ustası ve kay¬nak makinesi arasında anlık ve güvenilir iletişim sağlayan CrossLinc™ LN-25X, sadece 18,37 kg ağırlığı ile gemi ve şantiye gibi alanlardaki ideal kullanımıyla fark yaratıyor.

Devamını Oku

Yüzey Uygulamalarında Optimum Fayda

İmalat Kaynak Teknolojileri

Emek yoğun üretim süreçlerine yönelik talebi karşılamaya çalışırken robot teknolojisini üretim süreçlerine dahil etmek hem verimliliği hem de hızı ciddi ölçüde artırıyor. Emek yoğun iş alanlarından biri olan yüzey ve kaynak işlemlerinde de robot teknolojileri rahatlıkla kullanılabiliyor. Universal Robots, bu alanda dünyanın her yerinde, alanının önde gelen firmalarına iş birliğine dayalı Cobot’ları ile çözüm sağlıyor.

Devamını Oku

Bir Quadcopterın PID ve LQR Kontrol Yöntemleri Kullanılarak Yapılan Dinamik Analizi

İmalat Kontrol Teknolojileri

Bu çalışmada, dikey iniş kalkış yapan insansız hava araçlarından olan quadcopterin otomatik kontrolüne yönelik uygulanan iki farklı kontrol yönteminin performans karşılaştırılma yapılmıştır. Quadcopter sisteminin dinamiği göz önüne alınarak matematiksel modeli oluşturulmuştur. Seçilen doğrusal kontrol yöntemleri sistem dinamiğine göre tasarlanmıştır. Sistemin benzetimi MATLAB/ Simulink ortamında yapılmıştır. Çalışmanın odak noktası quadcopterün konum kontrolü için uygun kontrol yönteminin araştırılmasıdır. Quadcopter için PID ve LQR kontrol yöntemleri ile benzetim çalışmaları yapılmıştır. Yapılan benzetimlere ait karşılaştırmalar yapılmıştır.

Devamını Oku

Baykon’dan, Proses Kontrol ve Kuvvet Ölçümü İçin Tartım İndikatörleri; BX30/BX30D

İmalat Makina Teknolojileri

Baykon, yeni çıkardığı BX30 ve BX30D panel tipi gelişmiş tartım indikatörlerini, proses kontrol, tartım ve kuvvet ölçümü uygulamaları için kullanıcıların hizmetine sunuyor. BX30/BX30D indikatörler, en son teknolojik gelişmeler dikkate alınarak, yüksek doğruluk, yüksek haberleşme hızı, güçlü arayüz seçenekleri ve ergonomik özellikleri ile endüstriyel tartım uygulamalarının tüm gereksinimlerini karşılayacak ve analog veya digital yük hücreleri ile kullanılabilecek şekilde tasarlandı.

Devamını Oku

Servo Motorlar İle Lineer Hareket

İmalat Makina Teknolojileri

Motor sınıflarında önemli bir yere sahip olan servo motorlar insan-robot iletişimini, kullanıcının sınıfında en yaygın olarak kullandığı, servo motorlar ile sağlamak insanların işlerini birçok alanda kolaylaştıran motor kontrol sistemlerinin daha yaygın kullanımına imkan tanımaktır. Şu an yazıcılarda dahi olan bu teknoloji ileriki zamanlarda işimizi daha kolaylaştıracaktır. Bu çalışmada, lineer hareket için servo motorlar öngörülmüş ve çeşitli örnekler incelenmiştir. Lineer hareket için kullanılan servo motorların istenilen sonuca ulaşılmıştır.

Devamını Oku

Yüksek Tork Yoğunluğuna Sahip Servo Motorlar

İmalat Makina Teknolojileri

B&R, 8LS servo motor serisini istikrarlı bir şekilde geliştirmeye devam ediyor. Yeni gövde boyutu 5 olan motorlar A/B/C uzunluklarında 8LS ürün serisine mükemmel şekilde uyum sağlıyor. Bu motorlar yüksek güç sağlıyor ve bu sayede orta sınıf ürün gamını tamamlıyor. Daha önceki modellerden farklı olarak bu motorlar daha küçük montaj boyutları ve geliştirilmiş termik tasarımları ile öne çıkıyor.

Devamını Oku

PILZ Türkiye'den PSS 4000 Eğitim Seti

İmalat Otomasyon

PILZ Türkiye’nin hazırlamış olduğu tam donanımlı iki adet PSS 4000 eğitim seti Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümünde hizmete sokuldu. Bu sayede üniversite de her yıl 3. sınıf öğrencilerine zorunlu olarak okutulan “Otomasyon Sistemleri” dersi PILZ Türkiye tarafından temin edilen PSS 4000 eğitim seti üzerinden verilecek. Otomasyon ders programına giren makine emniyet sistemleri konusu PSS 4000 seti ile uygulamalı olarak gösterilecek.

Devamını Oku

Rockwell Automation'dan Plantpax DCS Çözümü

İmalat Otomasyon

Rockwell Automation dijital dönüşüm, güvenlik ve tek kullanımlık ilaç yetkinliklerinin ve dijital dönüşüm yolculuğunda her adımı nasıl desteklediğinin vaka incelemesini yapacak. Rockwell Automation, bu yılki Achema etkinliğinde gittikçe gelişen küçük “batch” ve veri bazlı operasyonlardaki zorlukları aşmak için imalat sistemlerini iyileştirmek ve modernize etmek isteyen şirketlerce neden tercih edilen bir iş birliği ortağı olduğunu vurguluyor.

Devamını Oku

Robotlar, Üretimde İnsanlara Daha Fazla Yardımcı Olmak İçin Gelişiyor

İmalat Robot Teknolojileri

Robotlar gün geçtikçe iş yerlerinde daha fazla yer alıyor. Ağır yüklerin kaldırılmasından tekrarlanan görevlerin yerine getirilmesine kadar birçok avantaj sağlıyorlar. Bununla birlikte robotların büyük bölümü hala sabit durumda ve genellikle mevcut konumda çalışan personelden ayrı tutuluyorlar. Başta mobil robotlar olmak üzere robotların kollaboratif bir ortama tam olarak entegre edilmesi için birçok zorluğun üstesinden gelinmesi gerekiyor.

Devamını Oku

87 Dakikada Robot Programcısı Olabilirsiniz

İmalat Robot Teknolojileri

Günümüz üretim süreçlerinde tüm sektörler verimliliği artırmak için hızlı ve kolay uygulanabilir araçlara yöneliyor. Universal Robots, UR+ ve UR Akademi hizmetiyle, sektörün ihtiyaçlarına en optimum çözümü sağlıyor ve bu yönde eğitim veriyor. Universal Robots endüstriyel süreçlerde rekabet avantajı yaratmak için verim¬liliği artıran kolay uygulanabilir araçlara yönelen tüm sektörlere UR+ ve UR Akademi ile çözüm sağlıyor. İş birliğine dayalı (kolaboratif robot) Cobot firması Universal Robots, robot teknolojisindeki liderliğini müşteri destek hizmetleriyle de sürdürüyor. Ücretsiz çevrimiçi platform UR+ ile robot kurulumunda A’dan Z’ye tüm ihtiyaçları karşılarken, UR Akademi ile iş birliğine dayalı robot (Cobot) kavramını öğrenmek ve robot programcısı olmak isteyenler için ücretsiz bir platform sunuyor.

Devamını Oku

Üretimde Verimliliği Artıracak Yeni Yapay Zeka Teknolojisi

İmalat Üretim Teknolojileri

Mitsubishi Electric’in iQ Edgecross yazılım ürünleri, üretim hatlarında 1 milisaniyede veri topluyor ve önleyici bakım çalışmalarının etkisini artırıyor. Sanayi 4.0 evresinde Nesnelerin İnterneti (IoT) ve yapay zeka (AI) teknolojileri¬nin üretim süreçlerinde çok daha yoğun olarak kullanılmasıyla birlikte, üretim sahalarında basit ve hızlı veri toplama çözümlerine, görselleştirmeye ve veri teşhisine olan ihtiyaç ve talep de artıyor.

Devamını Oku

Gerçek Zamanlı Verilere Erişim ve Durum İzleme Kolaylığı

Kalite Yönetimi

ABB’nin akıllı elektronik, edge bilişim ve bulut teknolojisindeki en son yeniliklerinden biri olan alçak gerilim şalt çözümü MNS™ Digital, Batısöke Çimento tesisindeki operasyonları optimize etmek için gerçek zamanlı verilere erişim ve durum izleme kolaylığı sağlıyor. Batısöke Çimento, Türkiye'nin batısındaki Aydın ilinin yakınlarındaki çimento üretim tesisinde, operasyonlarını optimize etmek için ölçeklenebilir ve modüler alçak gerilim (AG) akıllı şalt çözümü ABB Ability™ MNS Digital'i dünyada ilk kez kullanan şirketlerden biri oldu. MNS Digital ile işletme maliyetlerinde yüzde 30'a kadar tasarruf elde etmek mümkün. Batısöke Çimento aynı zamanda, MNS Digital çözümlerindeki elektrik sistemleri için ABB Ability™ durum monitörizasyonu işlevini de dünyada ilk uygulayan şirket.

Devamını Oku

ERMAKSAN, 3D Eklemeli İmalat Tezgahını Sergilerdi

Mercek 3D Yazıcılar

Yenilikçi teknolojiler’ sloganıyla, fizik tabanlı bilime dayalı teknoloji üretimine odaklanan Ermaksan, İspanya’da düzenlenen 30. Uluslararası Makina-Ekipman Fuarı’na katıldı. Fuar süresince Ermaksan’ın yüzde yüz yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği, Türkiye’nin ilk 3D metal yazıcısı (ENAVISION) büyük ilgi görürken; hız, verimlilik, performans gibi özelliklerle öne çıkan FIBERMAK, HAWK ve SPEEDBEND PRO makineleri de ziyaretçilerden tam not aldı. ‘Yenilikçi teknolojiler’ sloganıyla, fizik tabanlı bilime dayalı teknoloji üretimine odaklanan Ermaksan, sektörün küresel ölçekte tek çatı altında bir araya geldiği birçok organizasyonda etkin şekilde yer almaya devam ediyor.

Devamını Oku

Prototipleri Hızlı Üreten 3D Yazıcı

Mercek 3D Yazıcılar

Katmanlı üretim yoluyla elektronik ürün geliştirilmesinin yolunu açan DragonFly 2020 Pro 3D yazıcısı,ODTÜ Teknokent’te savunma, havacılık ve otomotiv sektörünün temsilcilerine tanıtıldı. Yeni teknolojinin Türkiye, Ortadoğu ve Orta Asya temsilciliğini yapan İstanbul merkezli CDT Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Alpay Göğüş, tanıtımda yaptığı konuşmada, DragonFly 2020 Pro 3D yazıcısının elektronik ürünlerin prototipinin çok hızlı yapılmasına imkan tanıdığını söyledi.

Devamını Oku

DASSAULT AVIATION, Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE Platformunu Kullanacak

Mercek 3D Yazıcılar

Dassault Aviation, 3DEXPERIENCE platformunun Dassault Aviation grubu içinde uygulanması için Dassault Systèmes ile bir iş birliği anlaşması imzaladı. Birden fazla yılı kapsayan bu anlaşma, Dassault Aviation'ın sivil ve askeri uçak programlarında kullanılan tüm PLM (Ürün Yaşam Döngüsü Yönetimi) çözüm¬lerinin 3DEXPERIENCE platformu ile değiştirilmesini kapsıyor.

Devamını Oku

Sanayi 4.0 Bir Üst Segmente Geçebilmek İçin Bir Şanstır

Mercek Güncel

2011 yılında Almanya Hannover’da gerçekleştirilen bir fuarda ilk kez dile getirilen Sanayi 4.0, kısa süre içerisinde gündeme oturup küresel ölçekte tanınır hale geldi. Küresel ekonomiyi teknoloji odağında sil baştan şekillendiren bu yeni devrim; akıllı fabrikalar, akıllı üretim, robotlar, dijitalleşme, yapay zeka, vb. kavramların iş dünyamızın ayrılmaz bir parçası haline gelmesini sağladı.

Devamını Oku

ABB ve Kawasaki İş birliği Temelli Robotlara Dünyanın İlk Ortak Arayüzünü Geliştirdi

Mercek Güncel

ABB ve Kawasaki Heavy Industries, işbirliği temelli robotlar için dünyanın ilk ortak işletim arayüzünü 19-22 Haziran’da Almanya Münih’te yapılan automatica fuarında sergiledi. Ortak arayüz çoğu sektörde kalifiye eleman eksikliğini gidermeyi de amaçlıyor. Örneğin Japonya’da her beş kişiden biri gelecek on yıl içinde emekli olacak. Dünyada iş birliği temelli robot talebi endüstriyel robot pazarındaki büyüme hızının önüne geçti.

Devamını Oku

Makine İhracatında Birim Fiyatlarda Yüzde 10 Artış

Mercek Güncel

Makine ihracatının geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 24 büyüdüğüne dikkat çeken Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Kutlu Karavelioğlu: “Dünya genelinde yeni proje ve yatırımların yeniden başlaması ile makineye olan talep artıyor, özellikle Avrupa ülkelerinden birçok yeni sipariş alıyoruz” dedi.

Devamını Oku

Hidrojen Kırılganlığı Riski Berdan Cıvata Patentli Yöntem Uygulaması İle Ortadan Kaldırıldı

Mercek Güncel

Çelik yapı üreticilerinin korkulu rüyası olan hidrojen kırılganlığı, Berdan Cıvata’nın patentini aldığı yöntemle ortandan kalıdırılıyor. Mega projelere yüksek mukavemetli cıvata, somun, saplama üreten Berdan Cıvata, fabrika içinde kurdukları çevre dostu HDG tesislerinde alışılagelmiş ön temizlemeyi asitle yapmak yerine, mekanik temizleme yaparak cıvataları hidrojen kırılganlığına karşı koruyor.

Devamını Oku

Endüstri 4.0 Paneli Gerçekleşti

Mercek Güncel

Boğaziçi Counselling For Business’ın (BCB) ev sahipliğindeki panel, 26 Haziran’da “Şirketinizi Akıllı Robotlar Değil Akıllı Süreçler Kurtaracak” sloganıyla gerçekleşti. BCB’nin çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren küçük ve orta büyüklükteki işletmelere yaptığı mevcut durum analizleri, firmaların dijital dönüşüm yolculuğundaki hangi aşamalara öncelik verecekleri ve dönüşümde nasıl bir yolla ilerleme kaydedecekleri konusunda atmaları gereken adımlar olduğunu gösteriyor.

Devamını Oku

Kaynak Sektörünün Beklentilerine Akyapak Çözümü

Mercek Perspektif

Küresel ekonomiye yön veren birçok alanda ileri teknoloji ürünleri ve çözümleri sunan Akyapak Makine, farklı alanlarda uzmanlaşmış teknik kadrosu, konusunda eğitimli çalışanları, AR-GE ekibi ve üst düzey yöneticileri ile sektöründe başarı ile 56’ıncı yıla ulaştı. 1962 yılında küçük bir ekip tarafından kurulan Akyapak Makine, 56. yılında 320 çalışanı ve üç farklı lokasyonda 25 bin metrekare kapalı alan üretim tesisi ile faaliyetlerine devam ediyor.

Devamını Oku

Tezmaksan’dan Meslek Lisesi İş Birliği

Mercek Perspektif

Tezmaksan Makina, Özel İkitelli OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yeni bir iş birliğine imza attı. Bu kapsamda okul içinde açılacak olan Tezmaksan sınıfında, 30 öğrenciye 3 yıl boyunca eğitim verilecek. Öğrenciler bu eğitimlerin sonunda alacakları belgelerle ile sektörde istihdam imkanı bulacaklar.

Devamını Oku

Bimsa, AR-GE Merkezi Oldu

Mercek Perspektif

BimSA Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından AR-GE Merkezi olarak onaylandı. İnovasyon ve yazılım geliştirme çalışmalarının yürütüleceği merkez, BimSA’nın ürün ve hizmetlerini geliştirirken yurt dışına satılacak yazılımları da üretecek. Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun doğrul¬tusunda BimSA İzmit ofisi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından “AR-GE Merkezi” olarak tescillendi.

Devamını Oku

İzmir Bilimpark

Teknokent Gezisi

"İZMİR'DEN BEYİN GÖÇÜNÜ ENGELLEMEK İSTİYORUZ" İzmir Bilimpark Genel Müdürü Dr. Özge Buyurgan ile teknokentlerin geleceğini, İzmir'e olan ilginin boyutunu ve Bilimpark'ın sağladığı avantajları konuştuk.

Devamını Oku

Hello Tomorrow Global Challenge: Dünyanın En Kapsamlı Deep-Tech Girişimcilik Yarışması Başlıyor

Teknolojik Trendler

Dünyanın en kapsamlı uluslararası deep-tech girişimcilik yarışmasına bu sene ilk kez, Türkiye finalleri de dahil ediliyor. Bilim ve teknoloji girişimcileri için bilim&teknoloji girişimcileri tarafından kurulan ve yürütülen kar amacı gütmeyen girişim Hello Tomorrow’un “Uluslararası Deep-tech Yarışma”sı Hello Tomorrow Global Challenge, bu yıl 5’inci kez düzenleniyor. Önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak zirve öncesi hayata geçirilen yarışmanın başvuruları 4 Haziran 2018 tarihinde başlıyor ve 14 Eylül 2018 tarihine kadar sürecek.

Devamını Oku

Yerli Motorda Seri Üretime Geçiliyor

Teknolojik Trendler

Milli İnsansız Hava Aracı ANKA için yerli imkanlarla geliştirilen Turbodizel havacılık motoru PD170'in tüm test aşamaları başarı ile tamamlandı. 2018 yılı içerisinde seri imalat aşamasına geçiliyor. Savunma Sanayi Müsteşerlığı resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, "Milli İnsansız Hava Aracı ANKA için yerli imkanlarla geliştirilen Turbodizel havacılık motoru PD170'in Tüm test aşamaları başarı ile tamamlandıgını ve 2018 yılı içerisinde seri imalat aşamasına geçileceğini bildirdi.

Devamını Oku

Seco’nun Yeni Ön Tarafı Değiştirilebilir Kaba İşleme Frezeleri

Ürünler

Seco Tools, ekonomik ve çok amaçlı kaba işleme ve yarı finiş operasyonları için popüler T4-12 helisel frezeleme takımları ailesini genişleterek beş yeni freze ekledi. Üç metrik ve iki inç boyutlarının eklenmesi, Seco’nun çapları 40 mm ile 100 mm (2 inç-4 inç) arasında değişen uzun, ön tarafı değiştirilebilir helisel freze çeşitlerini, sektörün en eksiksiz ürün serisi yapar.

Devamını Oku