Nisan 2018

Ağır Tonaj Hidrolik Abkant Pres

Dosya

Ermaksan özel abkant presleri ağır makina sanayi, taşımacılık, rüzgar türbinleri, enerji santralleri, savunma sanayi, aydınlatma direği üretimi yapan sektör ve sanayilerin ihtiyaçlarına sunduğu geniş ürün yelpazesi ile karşılamaktadır.

Devamını Oku

BMB-P Bombe Presleri

Dosya

Akyapak, tecrübesini metal işleme ve şekillendirmenin her alanında sergiliyor. Bombe sanayisi için de yüksek kaliteli çözüm araştırmaları yapan Akyapak, bombe presi ve kenar sıvama makineleri ile bu alanda da iddialı.

Devamını Oku

“GELECEĞİN ENDÜSTRİYEL TEKNOLOJİLERİ FUARI”NDA EN İLERİ TEKNOLOJİLER SERGİLENDİ

FIT Özel

Endüstri alanında en ileri teknolojilerin sergilendiği FIT’18-Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, İzmir’de ilk defa 22-25 Şubat tarihleri arasında kapılarını ziyarete açtı. Makineler arası iletişimden yapay zekaya, üretim ve hizmet biçimlerini değiştirmeye aday pek çok yeni teknoloji, FIT ’18- Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nda ziyaretçilere tanıtıldı.

Devamını Oku

ÖZEL RANDEVU SİSTEMİ SAYESİNDE KATILIMCILAR HEDEFLENEN KİTLE İLE BULUŞMA İMKANI BULDULAR

FIT Özel

“Üretim anlayışını dönüştürecek yenilikçi çözümlerin tanıtıldığı FIT’18- Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, Fuar İzmir’de endüstri alanındaki en büyük etkinlik olma özelliğinin yanında oluşturduğu özel randevu sistemiyle katılımcılarına yeni potansiyel müşteriyle tanışma imkanı sundu.”

Devamını Oku

UFUK TARHAN’DAN GELECEĞİN ENDÜSTRİSİNE TAVSİYELER

FIT Özel

Endüstri alanında en ileri teknolojilerin sergilendiği FIT’18-Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı’nda Ekonomist ve Fütürist Ufuk Tarhan “Geleceğin Endüstrisi/Endüstrinin Geleceği” başlıklı bir konuşma yaptı.

Devamını Oku

SEKTÖRLERİNİN NABZINI TUTAN ZİRVE VE SEMİNERLER

FIT Özel

Geleceğin Endüstriyel Teknoloji Fuarı kapsamında, sektörün önde gelen firmaları, dernekleri ve konusunda uzman profesyonellerin katılımıyla düzenlenen seminerler ve panellerle ziyaretçiler fuar kapsamına dahil olan tüm konularla ilgili bilgi alıp, güncel gelişmeleri yakalama fırsatı buldular.

Devamını Oku

FIT 18 Fuarı hakkında

FIT Özel

FIT 2018 hakkında katılımcılardan

Devamını Oku

FIT GİRİŞİM PAZARYERİ Türkiye’nin Beyin Gücü

FIT Özel

FIT’18- Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı, teknoloji girişimcileri ile endüstri temsilcilerini, FIT Zirvesi ve Girişim Pazaryeri etkinliği bir araya getirdi.

Devamını Oku

OMRON, ENTEGRE CNC FONKSİYONUNA SAHİP Yeni Sysmac Kontrolörlerini Geliştirdi

Fokus

Omron üretim hatlarında yer alan işleme makinelerinin verimliliğini artıran yeni NJ/NY serisi CNC Entegre Kontrolörlerin geçtiğimiz aylarda piyasaya sundu.

Devamını Oku

EATON OPC UA’YI DESTEKLİYOR ve Otomasyon İçin Ürün Portföyünü Yeniden Düzenliyor

Fokus

Eaton, makine ve sistem üreticilerinin ayrı makine komponentleri üzerinden bulutla haberleşme kurabilmeleri için basit ve güvenli bir yol sağlamak amacıyla ürün portföyünü otomasyon için yeniden düzenledi.

Devamını Oku

“ALMAN KALİTESİNDE Türkiye’de Üretim Yapıyoruz”

İmalat

Rösler Kromaş Makine Genel Müdürü Dr. Tayfun Sığırtmaç hem firmanın işleyiş yapısını hem de vibrasyon-kumlama işleminin ayrıntılarını bizimle paylaştı.

Devamını Oku

SIEMENS CLIMATIX Yeni Nesil Kontrol Cihazları

İmalat

Yeni nesil Siemens Climatix HVAC kontrol cihazları, 21,27,29 fiziksel giriş/çıkışlara sahip, entegre step motor sürücü donanımına sahip, haberleşme imkanları bir önceki seriye göre genişletilmiş kontrol cihazlarıdır.

Devamını Oku

MAKİNE ARIZA SÜRELERİNİ ve Maliyetleri Azaltmak

İmalat

Günümüzün küreselleşen üretim ortamında farklı ve gittikçe karmaşıklaşan zorluklar, üretim verimliliğini daha da zorlaştırıyor. Omron, otomasyon teknolojisinin makine çalışma süresini veya kullanılabilirliğini önemli ölçüde iyileştirebileceğine ve servis maliyetlerinin yanı sıra üretim sürecinizin aksama durumunu azaltabileceğine inanıyor.

Devamını Oku

LANTEK, KESİM MAKİNELERİ için “Omax Compatible Partner” Sertifikası Aldı

İmalat

Lantek bu sertifika sayesinde, Lantek Expert çözümünü OMAX kesim makinelerine entegre edebilecek, böylece makinelerin kapasitelerinde daha da yüksek bir optimizasyon düzeyi elde edilebilecek. Omax’ın müşterileri, su jeti ile kesim makinelerinin dünya çapındaki en büyük üreticilerinden biri ile Lantek yazılımlarının uyumluluğundan faydalanabilecek.

Devamını Oku

ARK OCAKLI ÇELİK ÜRETİM TESİSLERİNDE Proses Maliyetinin Düşürülmesine Yönelik Çalışmalar

İmalat

Ülkemizde sanayileşme ve ekonomik gelişmeye paralel olarak elektrik enerjisi talebi de artmaktadır. Bu amaçla yapılacak çalışmada özellikle incelenmesi gereken kısımlar üretim için gerekli prosesleri oluşturan girdilerdir.

Devamını Oku

Y EKSENİ DİLİMLEME, CNC TEZGAHLARININ Potansiyelini En Üst Düzeye Çıkarır

İmalat

Yeni bıçak teknolojisinin ve yeni uygulama yönteminin ortaya çıkışı ile üreticiler, çok amaçlı tezgahlarda ve tornalama merkezlerinde Y ekseni dilimlemeden büyük kazanç sağlayacaktır. Önemli ölçüde geliştirilmiş uygulama güvenliğinin yanı sıra hem verimlilik hem de takım ömrü üzerindeki göze çarpan kazançlar, bu önemli endüstri atılımının diğer avantajlarındandır.

Devamını Oku

ASKAYNAK’tan Örtülü Kaynak Elektrodu: Kobatek 328

İmalat

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, kalın kesitli parçaların çok pasolu kaynak dikişleri ile birleştirilmesi için elektrot metali sunuyor: Kobatek 328. çelik kaynağında mükemmel sonuçlar veren örtülü kaynak elektrodu Kobatek 328, tavan ve dikey pozisyonlar dahil tüm pozisyonlarda kullanım kolaylığı sağlıyor.

Devamını Oku

ROCKWELL AUTOMATION’DAN Sherlock Yapay Zeka (AI) Projesi

İmalat

Endüstriyel operasyonlara yönelik tanılayıcı analitik çözümler yaratmak uzun bir süredir uzman veri bilimi bilgisi ve analiz edilecek özel uygulamayı derinlemesine anlamayı gerektiriyordu. Bu uzmanların sistemi anlaması ve modellemesi haftalar, aylar veya yıllar alabiliyordu. İşte o uzmanlık Rockwell Automation’ın Houston’da gerçekleşen Automation Fair’de tanıtımını yaptığı yeni Sherlock Yapay Zeka (AI) Projesi modülünün içine sığdırıldı.

Devamını Oku

Fronıus, Arctıg İle TIG Kaynağında Yeni Ölçekler Oluşturuyor

İmalat

Kaynak yaparken dikiş kalitesinin yanı sıra kaynak hızı da önemli bir rol oynamaktadır. Her ikisi de kaynakçının verimli bir şekilde çalışmasını ve bu şekilde maliyetlerin düşürülmesini sağlamaktadır. Bu ihtiyaçları karşılamak üzere Fronius, modifiye edilmiş TIG prosesi ArcTig ile mekanik birleştirme kaynakları için bir yenilik geliştirmiştir.

Devamını Oku

OTOKAR, ENDÜSTRİ 4.0 İçin Çalışmalara Başladı

İmalat

Türkiye'nin önemli otomotiv ve savunma sanayi şirketlerinden Otokar, 15 ayrı projeyle 4'üncü sanayi devrimi olarak adlandırılan Endüstri 4.0'a geçiş yapacak.

Devamını Oku

Makine Performans Analitiği Oem Uzmanlığını Üreticinin Dijital Ekosistemine Getiriyor

Kalite Yönetimi

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IoT) çoklu kaynaklardan gelen verileri yöneterek ve makine öğrenimi uygulamalarını kullanarak kurum genelinde verinin ulaşılabilirliğini artırdı. Fakat yeni Endüstriyel IoT enstrümanlarının makine performansını iyileştirme gücü bu verilere erişimi olan uzmanların bu makinelerin başında olmasına bağlı. Bu da çok fazla makine bilgisinin kullanılmaması anlamına geliyor.

Devamını Oku

Robot Destekli Paketleme Hattı Sayesinde Daha Verimli Çalışma, Daha Az Hata

Kalite Yönetimi

Combilo, Hollanda, Waddinxveen'de faaliyet gösteren, taze sebze ve meyvelerin ithalatı, ihracatı, paketlenmesi, depolanması ve dağıtılması alanlarında uzman bir şirket. Başta sera sebzeleri ve sert meyveler olmak üzere ürünlerin bazıları perakende satışa gönderilmeden önce şirket tarafından paketlenmektedir.

Devamını Oku

Pıcv Kullanımıyla Enerji Tasarrufu

Kalite Yönetimi

Hidronik sistemlerin dinamik dengelenmesiyle enerji dağıtımında %30’a varan tasarruf sağlıyor.

Devamını Oku

SAVUNMA SANAYİSİNDE Global Şirketler Oluşturulacak

Mercek

Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, "Yetkin alt sanayi ve alt sistem üreticileriyle giderek büyüyen global şirketler oluşturacağız" dedi.

Devamını Oku

MANİSA’DA SAVUNMA Sanayi Atağı

Mercek

Manisa’da savunma sanayi alanında proje üretilip, savunma sanayi kümelenmesi oluşturulması için 16,5 milyon bütçeli proje hayata geçti. Savunma sanayi alanında yeni kilit teknolojilerin üretileceğin ve ASELSAN gibi firmalara protiplerin üretileceği projenin açılış toplantısına katılan BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk, Manisa CBÜ ile ‘İnsansız Kara Aracı’ yapacaklarını açıkladı.

Devamını Oku

DEVRE ŞEMASIZ VE BİLGİYE İHTİYAÇ DUYMADAN Elektronik Kart Tamir Teknolojisi

Mercek

İltek Teknoloji tarafından kabiliyetleri sunulan her türlü teknik desteği verilen bu teknoloji Board Master 8000 Plus, endüstriyel askeri tıbbi tüm sistemlere ait elektronik kartların malzeme bazında herhangi bir devre şeması ve bilgiye ihtiyaç duymadan tamir edebilme teknolojisidir.

Devamını Oku

Kompresörlerde Etkin Piyasa Denetim ve Gözetimi Başlıyor

Mercek Güncel

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) sektörde haksız rekabetin engellenmesi ve merdiven altı üretime karşı ortak bir çalışma başlattı.

Devamını Oku

“Türkiye’nin İlk Yerli Endüstri 4.0 ve Iot Teknolojileri AR-GE Merkezi” Bakanlık Tarafından Tescillendi

Mercek Güncel

Trio Mobil, tamamen yerli sermaye ile yenilikçi IoT teknolojileri geliştirmek için kurduğu AR-GE Merkezi ile Türkiye’de bir ilke imza attı. Global standartlarda yerli teknolojiler üreterek, en yenilikçi ürünlerin geliştirildiği merkez, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanan Türkiye’nin ilk yerli Endüstri 4.0 ve IoT teknolojileri AR-GE Merkezi oldu.

Devamını Oku

Bosch’tan First Robotics Competition İçin Öğrencilere Destek!

Mercek Güncel

Bosch, tasarladıkları robotlarla First Robotics Competition’da yarışan liseli öğrencilere, robot teknolojisine olan ilgilerini arttırmak, onları bu alanda motive etmek ve kendilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla destek veriyor.

Devamını Oku

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü: Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Yol Haritası Tamam

Mercek Perspektif

Son dönemin en ilgi uyandıran konusu endüstri 4.0 ile ilgili Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin Yıldız Teknik Üniversitesi ve Endüstriyel Otomasyon Sanayiciler Derneği (ENOSAD) ile birlikte gerçekleştirdiği bilgilendirme toplantıları devam ediyor.

Devamını Oku

Ağaç İşleme Makine Sektöründe İhracat İthalatı Aştı

Mercek Perspektif

Ağaç İşleme Makine ve Yan Sanayisi İş Adamları Derneği (AİMSAD) Genel Sekreteri Arif Onur Kaçak, Ağaç İşleme Makine sektörünün 2017 yılında ihracatını yüzde 20 arttırdığını ve ilk defa Rusya ve ABD’nin en çok ihracat yapılan ülkeler sıralamasında ilk 10’a girdiğini söyledi.

Devamını Oku

Ayvaz, Mekanik Tesisat Sektörünün İlk Resmi Onaylı AR-GE Merkezini Açtı

Mercek Perspektif

Ayvaz, kuruluşunun 70. yılında kendi alanının “ilk”, Türkiye’nin ise 798. resmi onaylı AR-GE merkezini açtı.

Devamını Oku

Çelik ve Makina Sektörleri Güçlerini Birleştirdi

Mercek Perspektif

Çelik İhracatçıları Birliği çatısı altında faaliyet gösteren Matil A.Ş. Türk çelik sektörüne AR-GE, inovasyon, teknoloji geliştirme ve akredite laboratuvar hizmetleri ile katkı sunuyor. Çalışmalarıyla çelik sektörünün sürdürülebilirliğine önemli katkılar veren Matil A.Ş., son olarak en büyük çelik tüketici sektörlerden biri olan ve 18 sektörel derneğin üye olduğu makine imalat sanayiinin çatı organizasyonu Makina İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED) ile önemli bir iş birliğine imza attı. Matil’in MAKFED üyesi firmalara akredite test ve analiz hizmeti vereceği iş birliği kapsamında: teknik eğitimler ve ortak AR-GE projeleri de geliştirilecek.

Devamını Oku

Zorlu Holding’in Desteklediği Robotik Takımları ABD’de Türkiye’yi Temsil Ediyor

Mercek Perspektif

Hayalleri olan gençlere ilham vermeye devam eden Zorlu Holding’in desteklediği İzmir Güzelbahçe Bahçeşehir Fen Lisesi, Gültepe Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ve Robert Koleji robotik takımları, First Robotics Competition 2018’de çeşitli ödüller kazanarak döndü. Takımlardan İzmir Güzelbahçe Bahçeşehir Fen Lisesi, Türkiye’yi Houston’da düzenlenecek World Championship’te temsil edecek.

Devamını Oku

“Endüstri 4.0 İçin Nitelikli İş Gücü Gerekli”

Mercek Perspektif

“Maden Endüstrisinin Geleceği&Yeni Teknolojiler ve Sektör Trendleri” seminerine sektörün önde gelen isimleri ve Rockwell Automation bölge direktörleri katıldı. Maden endüstrisinin geleceğinin tartışıldığı etkinlik Kalamış Wyndham Hotel’de gerçekleşti.

Devamını Oku

HASSAS POZİSYONLAMA İçin Kompakt Servo Motorlar

Ürünler

B&R servo motor portföyünü 8WS motor serisi ile genişletiyor. Böylelikle en küçük alanda yüksek hassasiyetli senkronizasyon ve hassas pozisyonlama gerektiren servo uygulamaları mümkün hale gelmektedir. Kullanım alanları; yapıştırma ve dozaj sistemleri, tutucular, ölçüm ve test ekipmanları, dolum sistemleri ve robot eksenleri gibi alanlardır.

Devamını Oku