Haziran 2017

Kullanıma Hazır Push-in Bağlantılı Dağıtım Blokları

Dosya

Phoenix Contact’ın PTFIX dağıtım blokları, içten köprülü yapıları ile anında kullanıma hazırdır. %80’e varan oranda yer kazandıran bu ürünler, 1.5 mm² ve 2.5 mm² kesitler için çeşitli bağlantı sayılarında mevcut olup, gerektiğinde yan yana takılıp standart bir klemens köprüsü ile birleştirilerek genişletilebilirler.

Devamını Oku

Pilz’den Tek Bir Üründe Emniyetli Kilitleme ve Koruma Kilidi!

Dosya

Pilz’in pazara sunmuş olduğu yeni ürünü PSENmlock emniyet kapısı sistemi, sadece emniyetli kilitleme değil aynı zamanda koruma kilidi olanağını tek bir üründe sunar. İkinci işlem koruma kilidinin çift kanallı kontrolü ile sağlanır. Bu da şalteri özellikle PL d veya PL e'ye kadar emniyetli koruma kilidi gerektiren ve tehlikeli çalışma durumu olan makineler için uygun hale getirir.

Devamını Oku

Makine Emniyetinde Bütünsel Yaklaşım

Dosya

Eksen mekanizmaları, motorlar ve kontrolör üniteleri her zaman kontrol altında.

Devamını Oku

Makina Koruyucuları, Neden Gereklidir?

Dosya

Makinelerle ilgili kazalar iş kazaları sırasında önemli bir yer tutar, özellikle hareketli makine parçalarına kapılma yüksek orandadır. Dönen, kayan, sıkıştıran her türlü makinede giyeceklerden sarkan parçaların, parmakların, ellerin, saçların kaptırılması olabilir. Bu nedenle güvenlik kalkanları, kilitleme düzenekleri ve diğer makine koruyucu sistemleri bulunmalıdır.

Devamını Oku

Dinamik Ortamlarda Hızlı Güvenli ve Ekonomik Materyal Taşıma İçin Endüstriyel Mobil Robotlar

Dosya

Omron, ilk endüstriyel mobil robot ürün serisi olan LD platformunu 20 Ocak 2017 tarihi itibariyle kullanıma sundu. Omron mobil robotlar, büyük tesislerin çevresindeki hareketli ürünlerde verimlilik ve maliyet tasarrufuna yeni bir boyut kazandırıyor. 7/24 hızlı, güvenilir materyal taşıma için geliştirilen benzersiz mobil robot ailesi en dinamik ortamlarda bile kendi kendini yönlendirebiliyor.

Devamını Oku

SCHMERSAL İLE Güvenli Çalışma Ortamları

Dosya

Schmersal 1945 yılında Almanya’nın Wuppertal şehrinde kurulmuştur. Başlangıçta asansör sektörüne yönelik ürünler üretmeye başlayan firma yine bu sektörün ihtiyaçlarına yönelik olarak güvenlik konusuna eğilim göstermiş ve çok erken yıllarda güvenlik üzerine ürünler üreten bir firma konumuna gelmiştir. Günümüzde ise tüm endüstriyel sektörlere ürünler geliştiren dünyanın en büyük güvenlik ekipmanları çeşitliliğini kullanıcılarına sunan makina güvenliği üzerine uzmanlaşmış bir firma konumuna gelmiştir.

Devamını Oku

İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ ODA RAPORU’NA GÖRE İş Kazalarında Vahim Artışlar Var

Fokus

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO), işçi sağlığı ve iş güvenliği (İSG) mevzuatını, uygulama sorunlarını ve resmi verileri, iki yılda bir güncellenen İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Oda Raporu’nda değerlendirmektedir. Raporda dünyadaki durum, İSG kavramının gelişimi, iş kazaları ve meslek hastalıklarına dair SGK verileri, kaza ve hastalıkların nedenleri, iş güvenliği, iş sağlığı ve güvenliği kurulları, iş güvenliği mühendisliği, işyeri hekimliği, MMO çalışmaları ve çözüm önerileri yer almaktadır.

Devamını Oku

Pilz Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Sorumlusu Halil Başaran: Bİleşen Tedarİkçİsİ Olmanın Ötesİnde, Bİr Çözüm Ortağı

Fokus

Pilz, Danışmanlık Departmanı'nın sağladığı güçle, emniyet doğrulaması için gerekli olan kuvvet ölçüm hizmetini Türkiye'de ilk kez uygulayan ve şu anda bu hizmeti Türk danışmanlarla verebilme kabiliyeti olan tek emniyet otomasyon şirketi.

Devamını Oku

MALZEME TAŞIMA SİSTEMLERİ İçin Omron’dan Çözümler

Fokus

Her yıl daha da fazla tüketim malı üretiliyor. Paletleyici gibi güçlü malzeme taşıma makineleri, tekrar tekrar elle yapılması gereken işlerde üretim işçilerinin yükünü hafifletiyor. Bu işçileri korumak önemli bir konudur ve Omron’un güvenlik çözümleri tüm güvenlik standartlarına uyum sağlamanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda toplam ekipman etkinliğini (OEE) de artırır. Yine aynı şekilde XYZ-R Kartezyen robotu ise bu artan lojistik talebini karşılayabilir.

Devamını Oku

İdma’dan Türkiye’nin Makine İhracatına Büyük Katkı

Güncel

Dünyadaki toplam ticari hacmi 3 milyar doları aşan değirmen makineleri sektörü, bu alanda uluslararası ölçekteki tek buluşma noktası olan İDMA 2017 Fuarı’nda, 7. kez bir araya geldi.

Devamını Oku

Schneider Electric Data Center Türkiye Konferansı’nda Veri Merkezlerinin Geleceğini Konuştu

Güncel

Schneider Electric, 2017 Data Center Türkiye Konferansı’nda veri merkezi sektörünün ulusal ve uluslararası temsilcileriyle buluştu. Şirket, global çaptaki bilgi ve deneyimiyle sektörün geleceğine ışık tuttu.

Devamını Oku

NSK Lineer Kızakları Toplama ve Yerleştirme Makinaları İçin İdeal Çözüm Olduğunu Kanıtladı

Güncel

Yüzey montajı teknolojisiyle (SMT) çalışan, tanınan, itibarlı bir toplama ve yerleştirme makinası imalatçısı, lineer kılavuzlarında sürekli olarak arıza yaşadığından, çözüm için NSK’ya yöneldi. NSK sorunun kaynağını tanımladıktan sonra NH Lineer Kızak serisini tavsiye etti. Bugüne kadar, bu ünitelerden binlercesi müşteriye tedarik edildi ve hiçbir erken arıza rapor edilmedi.

Devamını Oku

Eaton, Taze Üretimi Garantilemek için Sebze Hazırlama Makinesinin Devre Dışı Kalma Süresini En Aza İndiriyor

Güncel

Özel hasat ve sebze hazırlama makineleri üreticisi olan König’in karşılaştığı zorluk, çalışma süresini en üst seviyeye çıkarırken, gıda ürünlerini emniyetli ve güvenilir bir şekilde hazırlamak ve paketlemektir. Bu ihtiyaçları karşılamak için König, yüksek kalitede makinelere mükemmel performans sunmalarını sağlayacak bir uzman desteği arayışındaydı. Şirket, makinelerine kontaktörler, yumuşak ve değişken hız yolvericilerinin yanı sıra kaçak akım cihazları (RCD’ler) ile birlikte haberleşme sistemi ve SmartWire-DT akıllı bağlantısına sahip entegre bir otomasyon çözümünü kurmalarını öneren Eaton ile anlaştı.

Devamını Oku

Omron Makine ve Fabrika Otomasyonunda Hareket Kontrol Çözümleri İle Fark Yaratıyor

Güncel

Günümüzün küreselleşen üretim ortamında çözülmesi gereken farklı ve karmaşık sorunlar ortaya çıkmaktadır. Tüketicilerin artan ihtiyaçlarını karşılamak için üreticiler ürünleri zamanında teslim etme baskısını daha fazla hissetmekte. Hızlı, kaliteli ve sürdürülebilir üretim süreçleri için yenilikçi teknoloji çözümlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Devamını Oku

Doğru Karışımı Elde Etme: Boya Üreticisi, Eaton Değişken Frekanslı Sürücülerle Karıştırıcısının Verimliliğini Artırıyor

Güncel

Boya üreticisi Dinova, üretimin durma riskini en aza indirmek ve bir arıza durumunda hızlı müdahaleyi garanti etmek için karıştırıcılarındaki değişken frekanslı sürücüleri bir Eaton çözümü ile değiştirdi. Entegre motor koruma rölesine sahip kompakt PowerXL DG1 sürücü, arıza kaynaklarını en aza indiriyor, mekanik rezonansın karıştırma bileşenini etkilemesini önlüyor ve gerilim/frekans eğrisini dinamik olarak minimumda tutarak motordaki enerji kaybını azaltıyor.

Devamını Oku

ASELSAN, Tasarım Test Sistemini Yenilikçi Xjtag İle Geliştirdi

İmalat Ekipman

Türkiye'nin en büyük savunma elektroniği kuruluşu olan ASELSAN; CDT Bilgi Teknolojileri’nin temsil ettiği XJTAG Tasarım Test Sistemi’ni kullanmaya başladı. Aselsan yetkilileri, XJTAG tarafından yayınlanan başarı hikâyesinde de anlatıldığı gibi, bu iş birliğinin kendileri için büyük kazanım sağladığını belirterek XJTAG ile test erişimini daha kısa sürelerde sağlayabilme imkânı bulduklarını söyledi.

Devamını Oku

ASKAYNAK’tan Mükemmel Kaynak Kalitesi: Inverter 201-TIG PFC

İmalat Kaynak

Kaynak sektörünün lider kuruluşu Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, ideal bir ürünü daha kullanıma sunuyor. Sahip olduğu PFC teknolojisi sayesinde enerji tüketimini azaltan ve şebekeden çekilen enerjinin kaliteli ve verimli bir şekilde kullanılmasına olanak sağlayan Askaynak Inverter 201-TIG PFC, TIG kaynağı ve örtülü elektrod kaynağı yöntemlerinin kullanıldığı kaynak uygulamalarında yüksek ark kararlılığı sunuyor.

Devamını Oku

NSK’dan Robotik Kaynak Uygulamalarındaki Lineer Kılavuzlar İçin On Kat Daha Fazla Kullanım Ömrü

İmalat Kaynak

NSK'nin NH serisi lineer kılavuz çözümü, müşterinin sorununun büyük bir memnuniyetle çözülmesini sağladı.

Devamını Oku

Rockwell Automation’ın Yeni Servo Motoru Makine Performansını Artırıyor

İmalat Motor ve Sürücüler

Kinetix VPC servo motor kesintisiz çalışma uygulamalarınızda veriminizi artırır, tasarruf sağlar. Çevirme, baskı ve dokuma gibi süreçleri olan üreticiler için hız para anlamına gelir. Rockwell Automation’ın sunduğu AllenBradley yeni Kinetix VPC servo motor serisi ile üreticiler makinelerini daha yüksek hız ve torkta çalıştırarak makine üretimini ciddi ölçüde artırabiliyor.

Devamını Oku

SCHNEIDER ELECTRIC VE HAS GROUP Güçlü Bir İş Birliğiyle Endüstri 4.0 Uyumlu Makina Geliştiriyor

İmalat Otomasyon

Schneider Electric, Türkiye’nin lider tekstil makinaları üreticisi Has Group ile iş birliği kapsamında Endüstri 4.0 uyumlu makina üretiminde rol alıyor.

Devamını Oku

ROBOT UYGULAMALARI İçin Emniyet Çözümleri

İmalat Robot Teknolojileri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, endüstride robotların kullanım oranı günden güne artmaktadır. Bununla birlikte, robotun çalışma alanında oluşabilecek iş güvenliği açıklarının da kontrol altında tutulması ve olası iş kazalarının önüne geçilmesi gerekir. TURCK global partneri Banner Engineering’in emniyet çözümleriyle iş güvenliğinin sağlanabilmesi ve iş kazalarının önlenmesi için birçok alternatif ürün sunmaktadır. Robotların ilk kullanımda olduğu zamanlarda, çalışma eksenlerinin sınırlı olması sebebiyle emniyet çözümleri daha basit seviyelerde kalmaktaydı. Zaman içerisinde robot eksenleri arttıkça ve çalışma alanları genişledikçe emniyet ürünlerinin bir merkezden yönetilme ihtiyacı doğdu.

Devamını Oku

ROBOT ETKİNLİĞİ Dijital 2.0 Gerçekleşt

İmalat Robot Teknolojileri

Türkiye’nin ilk ve tek gelecek trendlerini ve teknolojilerini araştıran düşünce kuruluşu GelecekHane tarafından düzenlenen Dijital 2.0 Konferansı’nda robotların hayatımızdaki rolü konuşuldu.

Devamını Oku

ROBOT YATIRIMLARI YAPARKEN Önemli Noktalar

İmalat Robot Teknolojileri

Robot yatırımı yaparken doğru projelendirmenin öneminden ne kadar bahsetsek o kadar azdır. Günümüzde robot modelleri gitgide daha çok uygulama ve proses odaklı olarak satış sunulmakta, bu yüzden dikkat edilmesi gereken detaylarda artıyor.

Devamını Oku

CLPA, GELECEKHANE’NİN “ROBOTLAR GELİYOR” ETKİNLİĞİNDE Endüstriyel Haberleşme Platformu CC-Link ve Robotların İlişkisine Dikkat Çekti

İmalat Robot Teknolojileri

Robotlar kişiselleşmiş üretim çağında saniyede bir gigabit hızla haberleşiyor.

Devamını Oku

PLC200'LE POZİSYON KONTROLÜ

İmalat Robot Teknolojileri

Otomatik konumlandırma sistemleri üretim hatlarından, logistik sektörüne sanayinin birçok dalında yoğun olarak kullanılıyor. Müşterimiz PSI Teknoloji tarafından geliştirilen ARATEC, taşıtlar için geliştirilen bir otomatik konumlandırma yazılımı. ARATEC sayesinde sürücü, sensör ve kontrolörlerin fonksiyonları kullanılarak hassas pozisyonlama yapılabiliyor.

Devamını Oku

Exxonmobil, ICCI 2017’de Üretkenliği ve Verimliliği Artıran Koruma Odaklı Yağlarını Sergiledi

Kalite Yönetimi Endüstriyel Yağlar

ExxonMobil Türkiye, Mobil Endüstriyel Yağlarıyla 23. Uluslararası Enerji, Çevre Fuarı ve Konferansı ICCI 2017’de “Üretkenliği Artırıyoruz” sloganıyla yer aldı. VR (Sanal gerçeklik) teknolojisi ile kullanılmış yağ analiz laboratuvarını ve Mobil Serv kullanılmış yağ analizi hizmetini tanıtan firma, yeni uygulamasıyla ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Devamını Oku

Koç Holding ve Tata Hindistan’da Güçlerini Birleştiriyor

Perspektif

Arçelik A.Ş.’nin global markası Beko, Hindistan pazarında Voltas ile büyüyecek.

Devamını Oku

Mercedes-Benz Türk İkinci AR-GE Merkezi’nin Temelini Attı

Perspektif

Aksaray dünyanın sayılı AR-GE merkezlerinden biri olacak, dünyaya teknoloji ve mühendislik sunacak.

Devamını Oku

Schaeffler 2017 Otomotiv, Motor ve Spor Kongresi’nde

Perspektif

“Nesnelerin İnterneti” (IoE) geleceğin en güçlü büyüme unsurlarından biri. İnsanlar, süreçler, veriler ve nesneler arasındaki ağ tabanlı iletişim, önüne geçilmez bir hızla gelişiyor. Dijital devrim, her yönüyle otomotiv sanayisini de etkiliyor. Schaeffler de dijitalleşmeye odaklanarak dijitalleşmenin gelişimi yönünde aktif rol oynuyor. Schaeffler, otomatik sürüş, elektrifikasyon ve ağ tabanlı iletişim için akıllı bileşenler ve sistemler geliştiriyor.

Devamını Oku

Üretim ve İş Alanlarınızda Verimlilik Arttırıcı Formüller

Perspektif

İşletme üretim fonksiyonlarından birisi de, işletmenin asıl amacı olan karlılığı doğrudan etkileyen üretim faktörleri verimliliğinin veya prodüktivitenin ölçümüdür. Kaliteli ve hızlı üretim elde edebilmek için verimliliğin artması en önemli faktörlerden biridir.

Devamını Oku

Eaton’ın 5Sc Kesintisiz Güç Kaynağı Serisi Genişliyor

Perspektif

Eaton, BT yöneticilerinin küçük işletme sunucuları için güvenilir en iyi güç koruması seçeneğini bulmalarına yardımcı olmak amacıyla, line-interactive Kesintisiz Güç Kaynağı (KGK – UPS) ürün yelpazesini genişletti. 5SC serisinde şimdi Kule (Tower) modellerine ek olarak Raf ve Raf/Kule (Rack and Rack/Tower (RT)) modelleri bulunmakta ve bu modeller 500VA ile 3kVA arasındaki güç yelpazesine sahiptir. Esnek ürün serisi, sunucular, ağ ve depolama cihazları ile bankacılık makineleri gibi çok çeşitli BT ve endüstriyel uygulamalarda güvenli bir şekilde çalışmayı garantilemek için, kompakt, güvenilir ve uygun fiyatlı bir koruma sağlıyor.

Devamını Oku

Omron’un Entegre Endüstriyel Robot Çözümleri

Perspektif

Omron, geçtiğimiz yıl içinde dünyanın 39 ülkesinde yeni endüstriyel robotlarının lansmanını gerçekleştirdi. Bu lansmanda Omron Adept Technologies, Inc. tarafından geliştirilen, sınıfının en iyisi 49 adet yeni robot bulunuyordu. Robotların üretim ortamına entegre edilmesini kolaylaştırmak amacıyla bu robotlara Omron’un sensörleri, güvenlik bileşenleri ve ödüllü NX/NJ serisi makine otomasyon kontrolörleri entegre edildi.

Devamını Oku

ABB SIL 3/PLE Koruma Seviyeli A500-S PLC’si

Perspektif

ABB AC500-S ile ABB, SIL3/PLe seviyesinde uygulamalara cevap verebilen Safety PLC’ile esnekliği ve kaliteyi bir arada sunuyor.

Devamını Oku

TEHLİKELİ ALANLARDA KULLANIM İÇİN CPX SERİSİ KONTROL PANOLARI

Ürünler

Gelişmiş çok dokunuşlu teknolojileri sistematik olarak Kontrol Panolarına ve Panel PC portföyü ile bütünleştirerek Beckhoff, makine üreticilerine, imalatçılara ve diğer endüstrilere ileriye yönelik işletmen arayüz konseptleri sunmaktadır.

Devamını Oku

AKILLI, İLETİŞİMSEL, KOMPAKT EATON XC300 MODÜLER PLC

Ürünler

Eaton’ın XC300 modüler PLC’si, makine ve sistem üreticilerinin, geliştirilmiş, modern otomasyon konseptlerini gerçekleştirmelerine izin veriyor – özellikle XN300 I/O sistemi ve XV300 dokunmatik panel ile birlikte kombine edildiğinde.

Devamını Oku

ESNEK FİLM ISITICILAR

Ürünler

Omak tarafından geliştirilen esnek film ısıtıcılar, farklı alanlarda kullanılan, farklı boyut ve yapıdaki yüzeylere homojen ısı vermeyi amaçlar. Uygulanan yüzeyde kendi AR-GE çalışmalarımızın ürünü olan sıcaklık kontrol cihazlarıyla sabit bir sıcaklık oluşturarak da hassas çalışmalarda yüksek başarım elde edilir.

Devamını Oku

MULTIPROTOKOLLÜ I/O MODÜLLERİ İÇİN PLC İŞLEVSELLİK

Ürünler

Turck’in Ethernet blok I/O’ları tarayıcı tabanlı ARGEE programlama yazılımı kullanılarak kompakt PLC’lere çevrilebilir.

Devamını Oku