Mayıs 2017

Scharnhausen Teknoloji Tesisinde Yüksek Derecede Esnek Montaj Hatları

Dosya Fabrika Kontrol Teknolojileri

Endüstri 4.0’ın mümkün olduğu ölçüde uygulandığı, toplam 66.000 m2 alanda kurulu bulunan yeni Festo Scharnhausen Teknoloji Tesisi’nde, İster tek parti, ister 2.5 milyon adetlik yıllık üretim olsun, manuel üretim ve modüler montaj hatları arasındaki sinerji sayesinde, 1040 çeşit ürün üretebilme yeteneği, esneklikle hızın nasıl birleşebileceğinin kanıtıdır.

Devamını Oku

Tesis ve Makineler İçin Servis Erişimi Sağlamak

Dosya Fabrika Kontrol Teknolojileri

Phoenix Contact tarafından sunulan FL mGuard ürün serisindeki güvenlik araçları endüstriyel uygulamalara uygun olup ayrı üretim hücrelerini korumaya olanak sağlıyor.

Devamını Oku

"Entegre, Akıllı ve İnteraktif Otomasyon" Geleceğin Üretimine Yön Veriyor

Dosya Fabrika Kontrol Teknolojileri

Omron, 3 temel ilkesine (entegre, akıllı ve interaktif) dayalı gelişmiş bir Otomasyon yeniliği konseptiyle üretimde geleceği yakalıyor. Üreticilere oyunun seyrini değiştirecek yepyeni bir teknoloji sunuyor. Geleceğin otomasyon uygulamaları akıllı entegre otomasyon çözümlerini temel alıyor. Omron, temel algılama ve kontrol teknolojilerine yapay zekayı ekleyerek üreticilerin Endüstri 4.0 fabrikalarına yenilik getirmelerini ve ürünlerini geliştirmelerini sağlıyor.

Devamını Oku

Kendinden Emniyetli I/O Platformu Tehlikeli Alanlardaki Bağlantı Gücünü Arttırıyor

Dosya Fabrika Kontrol Teknolojileri

Rockwell Automation 1719 Ex I/O platformu kendinden emniyetli saha cihazlarını tesislere bağlıyor.

Devamını Oku

Endüstri 4.0 ve İşbirlikçi Robotlar

Dosya Fabrika Kontrol Teknolojileri

Fabrika otomasyonunda endüstriyel haberleşme ve kontrol sistemlerindeki gelişmeler, gelişen görüntü işleme ve yapay görme teknolojileri, ileri seviye yapay zeka algoritmaları ve veri toplama sistemleri ile malzeme seçiminde etkin rol oynayan imal usulleri ve katmanlı imalat teknolojisinin gelişmesi Endüstri 4.0 konseptini ortaya çıkarıyor.

Devamını Oku

İlaç ve Medİkal için Serileştirme Çözümünü Ölçeklendiriliyor

Dosya Fabrika Kontrol Teknolojileri

Ölçeklenebilir uçtan uca platform, mevcut üretim proseslerine kolayca entegre olup, The Connected Enterprise genelinde veri görünürlüğünü iyileştiriyor.

Devamını Oku

Küçük Pompa Boyutu için Optimizasyon Yapmak, Büyük Fark Yaratıyor

Fokus / Bakım Teknolojileri

Parker'ın hem motor hem de pompa tasarımındaki uzmanlığı, mühendislik zaman dilimlerini ve maliyetleri azaltmaya yardımcı olabilecek şekilde, gereksinime uyarlama ve prototip üretimini hızlandırmaya yardımcı oluyor.

Devamını Oku

Omron, makİne arıza sürelerİnİ ve malİyetlerİ azaltan Teknolojiler Sunuyor

Fokus / Bakım Teknolojileri

Günümüzün küreselleşen üretim ortamında farklı ve gittikçe karmaşıklaşan zorluklar, üretim verimliliğini daha da zorlaştırıyor. Omron, otomasyon teknolojisinin makine çalışma süresini veya kullanılabilirliğini önemli ölçüde iyileştirebileceğine ve servis maliyetlerinin yanı sıra üretim sürecinizin aksama durumunu azaltabileceğine inanıyor.

Devamını Oku

HVAC Uygulamalarında LSIS

İmalat Ekipman

HVAC sistemleri ortak yaşam alanları için küf, mantar ve insan sağlığı için zararlı olabilecek bakterilerin kapalı yaşam alanlarından uzak tutulmasını, otopark gibi zehirli gaz bulunan ortamlardan, insan yaşamını riske edebilecek kirli havanın tahliye edilmesini sağlıyor.

Devamını Oku

Ödünsüz Endüstriyel Uyumluluk

İmalat Endüstriyel Tasarım

Evrensel C6015 Endüstriyel PC, PC tabanlı kontrol donanım uygulama olanaklarını daha da genişletiyor.

Devamını Oku

takım tezgAhlarına Özel Ağ Tabanlı Yeni Hidrolik Güç Ünitesi

İmalat Hidrolik ve Pnömatik

Rexroth’un piyasaya sunduğu yeni küçük güç ünitesi CytroPac, yerden tasarruf ederek tüm takım tezgâhları tasarımlarına entegre oluyor. Bir ‘tak ve çalıştır’ çözümü olan bu yeni seri, devreye alma işlemini kolaylaştırıyor ve hız kontrolü sayesinde enerji tüketimini talebe uygun olarak yüzde 80'e varan oranlarda azaltıyor.

Devamını Oku

openSAFETY Kontrol Panelleri Veri Transferine Olanak Tanıyor

İmalat Kablo

openSAFETY ile kontrol panellerinde kablolama işlemlerine artık gerek kalmıyor.

Devamını Oku

YENİ BİR GAZALTI KAYNAĞI YÖNTEMİ: Soğuk Metal Transferi Ark Kaynağı

İmalat Kaynak

“Soğuk” kaynak prosesi CMT tüm malzemelerde çok iyi sonuçlar verip, kararlı ark sağlamakta ve sorunsuz bir proses regülasyonu sunmaktadır. Bu durum, geleneksel MIG/MAG kaynağına göre gerçekten soğuk olan prosesle mümkün oluyor.

Devamını Oku

KUSE X-life: Lineer Bilyalı Rulman ve Ray Düzeneklerinde Yeni Performans Sınıfı

İmalat Kaynak

Schaeffler’in yeni geliştirdiği altı sıralı lineer bilyalı rulman ve ray düzeneği (KUSE) kullanan INA lineer teknolojisi, kendini kanıtlamış ürünlerde dahi ürün geliştirme konusunda çok önemli ilerlemelerin mümkün olduğunu gösterdi. KUSE X-life düzenekleri, yüksek hassasiyet sundukları ve son derece sessiz çalıştıkları için ölçme makinelerinde bile kullanılabiliyor.

Devamını Oku

Hasta Konforunda Tüm Açılar Ele Alınıyor

İmalat Motor ve Sürücüler

Parker Hannifin servo motorlar ve sürücüler, CAT Medical Systems'in Helios DRF radyografik yatırma/kaldırma masasının düzgün bir şekilde hareket etmesini sağlıyor.

Devamını Oku

Modüler Mekatronik Sistemler İvme Kazanıyor

İmalat Motor ve Sürücüler

ACOPOSmotor dağıtılmış hareket teknolojisi için yeni standartlar belirliyor.

Devamını Oku

Kompakt Makİneler için Gelişmiş Kontrol

İmalat Otomasyon

Omron, geleceğe dönük üretim süreçlerinin anahtarı olarak, küçük ve orta büyüklükteki makinelerin esnek bir üretim hattına daha hızlı adapte olabilmesini sağlamaya dönük bir adım attı ve bu ilkeyi aklında tutarak, Sysmac Makine Kontrol portföyüne NX1 Makine Kontrolörünü ekleyerek genişletti.

Devamını Oku

NSK, Yüksek Hızlı Uygulamalar İçin Çözümler Sunuyor

İmalat Rulman

NSK Lineer Kızakları, toplama ve yerleştirme makinaları için ideal çözüm olduğunu kanıtlıyor.

Devamını Oku

MÜKEMMEL ALGILAMA için Cmos Sensörler

İmalat Sensör

CMOS sensörlerin algılama metodu CMOS hücresine ulaşan ışık yoğunluğudur. Işık yoğunluğu çoğunlukla algılanacak nesnenin fiziksel özelliklerine bağlı olarak değişmekte, aynı zamanda algılanacak nesnenin yüzeyinden yansıyan ışık yoğunlukları farklılık göstermektedir. Bu da mükemmel bir algılama için mükemmel bir sensör kullanma ihtiyacını ortaya çıkarıyor.

Devamını Oku

SafetyEYE Emniyet Kamera Sistemi ile İzle, Kontrol Et ve Koru

Kalite Yönetimi Emniyet

SafetEYE, emniyet kamera sistemi serbestçe tanımlanabilecek uyarı ve algılama bölgelerine giren nesneleri hem tespit ediyor hem de raporluyor.

Devamını Oku

Otomotiv Sektörünün Aradığı Çözümler Arçelik’te

Mercek Güncel

Dünyanın dört bir yanında milyonlarca tüketiciye üstün teknolojili ürünler sunan Arçelik A.Ş., farklı sektörlere sunduğu kurumsal çözümlerle de öne çıkıyor. Arçelik A.Ş., İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Autoshow Fuarı’ndaki standında, merkezi içerik yönetimi, kampanya ekranları, videowall, mirror ve touch ekranları gibi otomotiv sektörüne yönelik görüntüleme çözümleri ile ödeme kaydedici cihazlar sergiliyor.

Devamını Oku

Rockwell Automation’ın Tek Çözüm Partneri Quad Plus Hedef Yükseltti

Mercek Güncel

2002 yılından bu yana dünya çapında proje uygulamaları gerçekleştiren Quad Plus, 2017 yılında vites yükseltiyor. 2002 yılında Rockwell Automation ile tanışan ve tek Solution Partner statüsüne yükselen Quad Plus, projelerini Türkiye üzerinden dünyaya ulaştıracak

Devamını Oku

Parker, ‘Fit For Nuclear’ (F4N) platformunu geliştiriyor

Mercek Güncel

F4N, Birleşik Krallık üretim şirketlerinin ülkenin hızla gelişen ve yeni kurulan 60 milyar sterlinlik sivil nükleer programının fırsatlarını değerlendirmesine yardım etmek için tasarlanmıştır. Beş yıl önce başlatılan F4N, Nükleer Gelişmiş Üretim Araştırma Merkezi (Nuclear AMRC) tarafından üst düzey endüstri ortakları ve devlet desteğiyle kurulmuştur.

Devamını Oku

Sürücüsüz Araç Teknolojisinde Lider Kim Olacak: Amerika mı, Avrupa mı?

Mercek Güncel

Automechanika, düzenlenen E-Mobility seminerinde konuşmacı olarak yer alan TAYSAD Genel Koordinatörü Süheyl Baybalı, sürücüsüz araç teknolojisi ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

TIRPORT ile Lojistik Sektörü Endüstri 4.0’a Taşınıyor

Mercek Peraspektif

Taşımanın %92’nin karayolu ile yapıldığı Türkiye, Avrupa’nın en büyük kamyon pazarı olma liderliğini kimseye kaptıracak gibi durmuyor. Her gün yaklaşık 900 bin kamyonun yük aldığı ülkemizde, lojistik sektörünün 2016 cirosu 100 milyar Doları geçti.

Devamını Oku

MANN+HUMMEL, General Motors Tarafından Yılın Tedarikçisi Seçildi

Mercek Peraspektif

Orlando Florida’da düzenlenen 25. ‘Yılın Tedarikçisi’ ödülleri töreninde General Motors, MANN+HUMMEL’ı Yılın Tedarikçisi seçti. Bu ödül özellikle MANN+HUMMEL’ın hava emiş sistemi için verildi ve şirket 22.kez ödülün sahibi oldu.

Devamını Oku

Makine Sektörünün Yeni Yol Haritası Çizildi

Mercek Peraspektif

Yerli sanayiinin gelişimi ve ihracat açısından stratejik sektörler arasında yer alan makine sektörünün, küresel gelişmelere ayak uydurabilmesi ve rekabet gücünün artırılması için 15 alanda düzenleme ve iyileştirme yapılması gerekiyor.

Devamını Oku

Ekin Endüstriyel İsdemir’de Eşanjör ve Isı Transferi İlkeleri Eğitimi Verdi

Mercek Peraspektif

Ekin Endüstriyel İsdemir Eğitim Müdürlüğü’nde seminer gerçekleştirdi. Ekin Endüstriyel Endüstriyel Segment Koordinatörü Ozan Çelik’in anlatımıyla gerçekleşen eğitimde eşanjör ve ısı transfer ilkelerinden bahsedildi.

Devamını Oku

Sosyal Sorumluluk Projeleriyle, Hayatımıza Farklı Anlamlar Kazandırıyoruz

Mercek Peraspektif

Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği, üyelerinin sosyal fayda üreten sivil toplum çalışmalarına da ortak olması için, işbirliği çalışmaları başlattı. 371 şirketin üye olduğu TAYSAD, otomotiv tedarik sanayi üretiminin yüze 65’ini ve ihracatının da yüzde 70’ini temsil ediyor.

Devamını Oku

Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri Antalya’da İş Ortaklarıyla Buluştu

Mercek Peraspektif

Mitsubishi Electric, Türkiye genelindeki fabrika otomasyonu iş ortaklarıyla bir araya geldi. Antalya’da düzenlenen toplantıda 2016 yılı başarıları ve 2017 yılı hedefleri ile teknolojik gelişmeler paylaşıldı.

Devamını Oku

Dirinler Makine AR-GE Merkezi Oldu

Mercek Perspektif

Dirinler Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından AR-GE Merkezi olarak tescillendi.

Devamını Oku

Rockwell Automation Tarafından Geleceğin En İyi Makinesi Yarışması Gerçekleştirilecek

Mercek Perspektif

Interpack 2017’de Rockwell Automation stant ziyaretçileri The Connected Enterprise’ın çok daha zengin bir seçenek yelpazesi yaratabilen, paketleme teknolojisi ve ürün çeşitliliği sayesinde eşsiz bir müşteri deneyimi sağlayan akıllı fabrikaları nasıl hayata geçirdiğini görecek.

Devamını Oku

Multi-Touch Özellikli Panel PC900

Ürünler

Multi-touch özellikli Panel PC 900, içerisindeki son teknoloji işlemciler (Intel® Core™ i7 teknolojisine kadar) sayesinde işlem gücünü en üst seviyede tutuyor. B&R’ın amiral gemisi niteliğindeki bu yeni sistemi, yeni ekran boyutlarını multi-touch özelliğiyle birleştirerek şu ana kadar üretilen en işlevsel panelleri oluşturuyor.

Devamını Oku

Yeni TP3501 Kullanılmış Kenar Algılama özelliğine Sahip Güvenilir Kalitesi

Ürünler

İstanbul, Mart 2017 - Seco Tools, Duratomic teknolojisine dayanan TP kalitelerini optimum uygulama güvenliği sağlayan yeni bir kalite olan TP3501 ile genişletti.

Devamını Oku

Lazer Kazıma Etiketlerle Lazer Kazıma ve Etiketleme

Ürünler

Brady’nin yeni lazer kazıma B-730 otomatik uygulanabilir poliimid etiketi, basılı devre kartlarına ve karmaşık yüzeylere lazerle uygulanan barkodların okunabilirliğini artırmak için tasarlanmıştır. Daha fazla kontrast sayesinde, etikete lazerle uygulanan barkodların taranması daha kolay olur. Böylece katı izlenebilirlik gereksinimleri uygulanan tedarik zincirlerinde daha az atık oluşur.

Devamını Oku

IP65 Şalter Kutuları

Ürünler

Optimal ürün çeşidi ve ebatları ile oldukça geniş bir şalter programı için tasarlanmış Kardeş Elektrik’ten Kraus&Naimer Şalter Kutuları birçok olanağı bir arada sunuyor.

Devamını Oku

Üniversal Sıcaklık Sensör Girişli PID Sıcaklık Kontrol Cihazı

Ürünler

EMKO Elektronik A.Ş.’nin otomasyon sektörüne sunduğu yeni ECO serisinin, PID sıcaklık kontrol cihazı olan ECO PID yüksek çözünürlükte hassas PID kontrole sahip olma özelliği ve kullanıcıya sunduğu kolaylık ve yenilikler ile dikkat çekiyor.

Devamını Oku

24 Ve 48 Volt İçin KOLLMORGEN AKM Servo Motor Serisini Genişletiyor

Ürünler

Enerji verimliliği, kullanım ömrü, performans yoğunluğu, aşırı yüklenebilirlik: Sürekli uyarımlı servo tahriklerin bu dört avantajını KOLLMORGEN düşük gerilim dünyasına taşıyor.

Devamını Oku

NSK'nın Uzun Ömürlü Bilyalı Rulman Serileri

Ürünler

NSK’nın uzun kullanım ömrüne sahip BNEQARTET sabit bilyalı rulmanlarını ilk defa piyasaya çıkarmasından yaklaşık iki yıl kadar sonra şirket, serilere dış çapları 120 mm’ye kadar olan yeni seçenekler ekliyor.

Devamını Oku

PSENOPT Advanced Serisi Işık Perdeleri

Ürünler

PSENopt Advanced serisi Işık Perdeleri sahip olduğu ileri teknoloji sayesinde karmaşık uygulamalarda verimlilik ve esneklik sağlamaktadır. PSENopt Advanced, sadece emniyetli uygulama imkanı sağlamayıp, konfigüre edilebilir yapısı sayesinde farklı ihtiyaçlarına da rahatlıkla cevap vermektedir.

Devamını Oku

Taşıma Proseslerinde Emniyetli Taşıma İmkanı

Ürünler

Schmalz yeni seri manyetik tutucuları ile tutma kuvvetlerini artırarak daha yüksek kuvvetler ile taşıma imkanı sağlamaktadır. Manyetik tutucular ile ferro manyetik malzemelerin taşınması, üzerinde delik bulunan saç parçaların, farklı formlardaki malzemelerin ve vakumla tutmakta sorun yaşanan parçaları taşıma konusunda kolaylık sağlamaktadır.

Devamını Oku