Teknolojik Trendler

Prof. Dr. Volkan GÜNAY: “Nano” Hayatımızı Kökten Değiştirecek

👤Prof. Dr. Volkan Günay (Yeditepe Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Bölüm Başkanı)

Yeditepe Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Volkan Günay, günümüzde yaşanan bütün gelişmelerin malzeme kökenli olduğunu belirterek malzeme bilimi ve nanoteknoloji alanında yaşanan gelişmeler ve bizi bekleyenlerle ilgili bilgi verdi.

Devamını Oku

Endüstri 4.0 İçin 10 ‘Model Fabrika’

👤Sabah

KOBİ’lerin Endüstri 4.0’a geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla 10 şehire ‘Model Fabrika’ geliyor. Tesislerin dijitalleşmesini sağlayacak ‘Model Fabrika’lar KOBİ’lere rekabet avantajı getirecek.

Devamını Oku

Dijital İkiz Programı İnovasyona Hız Katacak

👤Siemens

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Siemens PLM Software ile üretim tesisinde bütünsel bir dijital ikiz uygulaması için iş birliğine gitti. İnovasyon ve rekabet gücünü artıracak iş birliği sayesinde Türk Havacılık ve Uzay Sanayii programları daha çabuk uygulanacak ve ürünler pazara daha kısa sürede çıkacak.

Devamını Oku

Boğaziçi Üniversitesi, Teknoloji Transferi İçin İlk Üniversite Sermaye Şirketini Kurdu

👤Boğaziçi Üniversitesi

Türkiye’de üniversitelerde geliştirilen teknolojilerin ticarileşmesini sağlayacak, üniversiteye ait özel statüde ilk Teknoloji Transfer Ofisi anonim şirketi Boğaziçi Üniversitesi’nde kuruldu. Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş., sanayi başta olmak üzere iş dünyası ile iş birliği geliştirme sürecine ve girişimcilik ekosistemine önemli katkılar sağlayacak.

Devamını Oku

Artırılmış Gerçeklik Kullanan 7 Marka

👤disruptionhub

Artırılmış gerçeklik, müşteriler için etkileşimli bir alışveriş deneyimi sağlıyor. Bu nedenle markalar, tüketici ihtiyaçlarına uygun şekilde, etkileşimli artırılmış gerçeklik teknolojileri üzerinde çalışıyor. Bireysel tüketiciler için fark yaratan 7 markanın artırılmış gerçeklik çalışmasını derledik.

Devamını Oku