Mercek Perspektif

“Kamuda Yerli Malı Türkiye Sanayinde Kaldıraç Etkisi Yaratacak”

Türk sanayinin geliştirilmesi ve üretimin desteklenmesi amacıyla kamu alımlarında yerli malı ürünlerine yüzde 15 oranında fiyat avantajı sağlanması düzenlemesi Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Makine İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Dalgakıran kamu ihalelerinde makine, malzeme ve ekipmanın yerli malı olması şartını getiren düzenlemenin Türk sanayiinin gücüne güç katacağını belirtti.

Devamını Oku

Türkiye’nin Mühendis Kızları ‘Sosyal Mühendislik Sertifika Programı’ İkinci Mezunlarını Verdi

Türkiye’nin Mühendis Kızları, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam boyu Eğitim Merkezi iş birliği ile ikinci kez gerçekleştirilen ‘Sosyal Mühendislik Sertifika Programı’na katılarak sertifikalarını aldılar.

Devamını Oku

Omron, IO-Link İçin Eksiksiz Bir Çözüm Sunuyor

Mevcut geniş kapsamlı otomasyon platformuna çok sayıda IO-Link ürünleri ekleyen Omron, kullanıcıların eksiksiz IO-Link çözümleri uygulayabilmeleri için kullanımı kolay ve güvenilir bir seçenek sağlıyor. Yüksek performanslı sensörler ve çok yönlü IO-Link master üniteleri içeren yeni ürünler, Akıllı Fabrika çözümleriyle bağlantılı verimlilik ve üretkenlik kazanımlarına erişmeyi daha da kolaylaştırıyor.

Devamını Oku

Dassault Systèmes ve Airbus APWorks’ten İş Birliği

Dassault Systèmes ile Airbus’ın bir alt şirketi ve metal 3D baskı alanındaki Airbus APWorks GmbH, iş birliğine gidiyor. İşbirliği kapsamında, havacılık ve savunma endüstrisinde büyük ölçekli üretim için katmanlı üretiminin kullanımını geliştirmek üzere bir ortaklığa gidiliyor

Devamını Oku

Danfoss Üst Yönetiminde Bayrak Değişikliğine Gidiyor

Danfoss’un zirvesinde 1 Temmuz itibariyle görev değişikliği yaşanıyor. Niels B. Christiansen, dokuz yıldır yürüttüğü CEO’luk görevini COO Kim Fausing’e teslim ediyor.

Devamını Oku

Bosch’tan Motosiklet Sürücüleri İçin ‘Dijital Zırh’

Motosiklet sürücüleri, bir kaza durumunda otomobil sürücülerine oranla 18 kat daha fazla ölüm riski taşıyor. Almanya’da sadece geçen yıl 30 bin motosiklet kazası oldu ve bu kazalarda 600 kişi hayatını kaybetti. Bosch, buna son vermek için, iş ortakları Autotalks, Cohda Wireless ve Ducati ile motosikletlerin ve otomobillerin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan bir dijital koruyucu zırh geliştirdi.

Devamını Oku

Aksa Jeneratör Jeneratörlerin Devreye Girme Süresini 8 Saniyeye İndirdi

Dünyanın ilk 5 jeneratör üreticisinden biri olan AKSA Jeneratör, yürüttüğü AR-GE faaliyetleriyle inovatif ürünlere imza atıyor. Bu çalışmaların son ürünü jeneratörün 8 saniyede devreye girmesini sağlayan CBE (Close before excitation) oldu.

Devamını Oku

14. REW İstanbul 15-17 Şubat 2018’de

Avrasya’nın lider çevre teknolojileri fuarı Uluslararası REW İstanbul’un 2018 tarihi belli oldu. Organizasyonu düzenleyen İFO Fuarcılık, “Katı Atık, Atık Su, Atık Gaz ve Yeşil Enerji” başlıkları altında en yeni ürün, teknoloji, makine, malzeme ve ekipmanlara ev sahipliği yapan REW İstanbul’un, 15-17 Şubat tarihleri arasında Tüyap Beylikdüzü’nde 14. kez kapılarını açacağını duyurdu. Uluslararası REW İstanbul 2018, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine İSG Avrasya İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı ile birlikte gerçekleştirilecek.

Devamını Oku