Mercek Perspektif

Türkiye’deki Teknopark Sayısı 81’e Yükseldi!

👤AA

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Faruk Özlü, Resmi Gazete’de kuruluş kararları yayımlanan Çankırı Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Kırklareli Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi ve TeknoHAB Teknoloji Geliştirme Bölgesi ile Türkiye’deki teknopark sayısının 81’e ulaştığını bildirdi. Özlü, AA muhabirine, bakanlığının teknoloji geliştirme bölgelerine (teknopark) yönelik yürüttüğü faaliyetlere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Devamını Oku

Makine İmalatçıları Birliği Eurotrans’a Üye Oldu

👤Makine İmalatçıları Birliği

Makine İmalatçıları Birliği (MİB) Avrupa Birliği sınırları içinde 600’den fazla imalatçı firmanın temsilciliğini yapan ve üyelerinin yıllık imalat değeri 40 milyar avronun üzerinde seyreden Eurotrans’a üye oldu. MİB üyelikle birlikte Avrupa pazarındaki bilinirliğini ve gücünü daha da arttırmayı hedefliyor.

Devamını Oku

Endüstriyel Üretim Sektörü 4.0 Çıkmazında

👤KPMG

KPMG’nin üretim sektöründen 300 CEO ile yaptığı araştırma, Endüstri 4.0’ın eşiğindeki sektörün sancılarını mercek altına aldı. CEO’ların yüzde 95’i, Endüstri 4.0’ı tehdit değil fırsat olarak görüyor ancak 4.0 Endüstri Devrimi’nin sınırlarının net görünmemesi, liderleri temkinli adım atmaya zorluyor. Küresel üretim sektörü CEO’larının yüzde 66’sı çevikliğin iş dünyasının yeni para birimi olduğunu belirtiyor ve yavaş olmaları halinde iflas edeceklerine inanıyor.

Devamını Oku

Danfoss’tan StartUp’lara Destek

👤Danfoss

Danfoss, ABD merkezli startup şirketi Nelumbo’nun azınlık hisselerini satın aldı. Nelumbo, ısı eşanjörü performansını ve korozyon direncini artıran, benzeri olmayan bir yüzey işleme teknolojisi geliştiriyor.

Devamını Oku

Bosch’dan Yeni Yonga Fabrikasi

👤Bosch

Bosch Grubu’nun Dresden’de kuracağı son teknoloji yonga plakası fabrikasının temeli atıldı. 1 milyar avro yatırım yapılacak fabrikanın 2019 yılının sonuna doğru tamamlanması planlanıyor.

Devamını Oku