Mercek Güncel

Türkiye’nin İlk Yerli ve Milli Üretim Teknolojileri

👤MMG

Türkiye’de yapılan AR-GE çalışmalarının ticarileşmesi konusunda yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmayı ve sanayide dönüşümü gerçekleştirmeyi amaçlayan Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG); Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki teknopark, AR-GE merkezleri, kalkınma ajansları ve üniversite projelerini, “3. AR-GE&İnovasyon Zirvesi ve Sergisi”nde bir araya getirmeye hazırlanıyor. 17-18 Ekim 2018 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek etkinlikte; Gazi Üniversitesi Fotonik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin AR-GE çalışmalarına dayalı geliştirdiği ürünler oldukça dikkat çekiyor.

Devamını Oku

Teksan ve EMO Antalya Şubesinden Eğitim İş Birliği

👤Teksan

Teksan ve Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi iş birliği ile düzenlenen “Jeneratör ve Jeneratör Çözümleri” semineri düzenledi.

Devamını Oku

Takım Tezgahları Sektöründe Hedef 550 Milyon Dolar İhracat

👤TİAD

Ekonominin lokomotifi olan takım tezgahları sektöründe yıl sonu hedeflerine ulaşıldı. TİAD Başkanı Hakan Aydoğdu, sektörün 2018’de büyümesini sürdüreceğini belirterek, 2018’i 550 milyon dolar ihracat, 780 milyon dolar üretim ve 1.3 milyar dolarlık kullanım hacmi ile kapatacaklarını söyledi.

Devamını Oku

Metsan 6. Inductotherm Isıtma Sistemini Devreye Aldı

👤Metsan

Türkiye’de 16 yıldır dövme sektörünün kullandığı indüksiyon ısıtma sistemlerinin üretimini yapan Inductotherm, Metsan için 6 indüksiyon ısıtma ünitesini imal etti.

Devamını Oku

Durmazlar, Türkiye Tarihteki İlk Tramvay İhracatını Gerçekleştirdi

👤Durmazlar

Türkiye’nin ilk tramvay üreticisi olan Durmazlar Holding, Polonya’nın Olsztyn Belediyesi tarafından açılan tramvay ihalesini kazandı. Durmazlar Holding tarafından üretilen, Türkiye’de Kocaeli ve Samsun’da seferler yapan “Panorama” model tramvay, 2020 yılından itibaren Polonya’nın Olsztyn kentinde yolcu taşıyacak. Durmazlar Holding Yönetim Kurumu Başkan Yardımcısı Fatma Durmaz Yılbirlik, Türkiye’nin ilk tramvay üretimini yapan firma olarak bu alanda yine bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

Devamını Oku

Bilginoğlu Endüstri 45. Yılını Kutluyor!

👤Bilginoğlu Endüstri

Mümessili olduğu dünya markası endüstriyel ölçüm aletleri ile Türk sanayisini buluşturan Bilginoğlu Endüstri, 45. yılını doldurdu. Ercan Bilginoğulları’nın kurucusu olduğu şirket 45. yılını doldurdu. Ürün ve hizmet kalitesiyle ön plana çıkmaya devam etme konusunda iddiasını sürdürüyor.

Devamını Oku