Mercek Güncel

“Rekabeti Fiyatla Değil, Kalite ve Markalaşmayla Sürdüreceğiz”

Türk makine sektörünün tanıtım faaliyetleri kapsamında uluslararası alanda çalışmalarını sürdüren Türkiye’nin Makinecileri, stratejik pazarları arasında ilk sıralarda gelen Almanya ve Rusya’daki fuarlarda Türkiye’yi temsil etmeye devam etti.

Devamını Oku

Yeni Yapay Zeka Ürünü IBM POWER9

Kurumsal zeka için geliştirilen en iyi sunucular arasında yer alan IBM POWER9’un lansman etkinliği gerçekleşti.

Devamını Oku

Yellow Table‘daki İlk Türk Makine Üreticisi Hidromek

Hidromek, dünyanın iş makinesi üreten en büyük 50 firmasının sıralandığı uluslararası “Yellow Table” listesine 6’ıncı kez girmeyi başarırken, tasarımın ‘Oscar’ı olarak kabul edilen Red Dot 2018 Tasarım Ödülleri’nde de çifte ödül kazandı.

Devamını Oku

Rockwell Automation Dijital Dönüşüm Yolculuğunu Anlattı

“Dijital Dönüşüm” seminerine sektörün önde gelen isimleri ve Rockwell Automation bölge direktörleri katıldı. Endüstri devrimi ile birlikte makinelerin üretimde yer almaya başlaması ve hızla gelişen bir dönüşümün tartışıldığı etkinlik Antalya’da gerçekleşti.

Devamını Oku

Prüftechnik Akademi 2018 Yılı Eğitimleri Devam Ediyor

Prüftechnik Akademi 2018 yılı programında; titreşim, balans alma ve denge, hizalama, termografi ve “Güvenirlik Mühendisliği” alanlarında eğitimler yer alıyor.

Devamını Oku

Federal Elektrik’ten Çevreye Yatırım

Çevreye duyarlılığını ISO 14001:2015 Çevre Yönetim sistemi sertifikasını sektöründe ilk alan firmalardan biri olarak belgelendiren Federal, arıtma tesisinin kapasitesini arttırdı.

Devamını Oku