Mercek Güncel

🔍Tamamını Oku art-img

Verimli Üretim İçin Doğru Nikel Seçiminin Püf Noktaları

Dünya genelinde sanayicilere geniş yelpazede hammadde tedariği sağlayan Vilmeks, Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olduğu Glencore şirketlerinden Nikkelverk ile birlikte etkinliğe imza attı. Üretimde nikel kullanan ya da nikel kaplama konusunda faaliyet gösteren Türkiye’nin önde gelen firmalarına verimli üretim için doğru nikel seçiminin püf noktalarının aktarıldığı sektör buluşmasında, nikel piyasası ile ilgili güncel bilgiler de paylaşıldı.

Devamını Oku

Sanayide Büyüme Sürdürülebilir Değil

TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO), her ay iktisatçı-yazar Mustafa Sönmez’in katkısıyla hazırladığı sanayinin sorunları bülteninin 29’uncusunu “2017 ilk çeyreğinde büyüme” konusuna ayırdı.

Devamını Oku

Metso Ve Rockwell Automation İş Birliği Yapıyor

👤Rockwell Automation

Metso, madenlerin ve agregaların verimini ve karlılığını artıran Metso ekipman ve hizmetlerini birbirine bağlayan, görüntüleyen ve analitik sağlayan küresel bir endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IoT) platformu ortaya koymak için Rockwell Automation’ı iş ortağı olarak seçti

Devamını Oku

Makineler Arası İletişimde Devrim Yaratacak İş birliği

Asya ve Avrupa’nın en yaygın networking protokollerine imza atan CC-Link Partner Association (CLPA) ve PROFINET & PROFIBUS International (PI), devrim niteliğinde bir iş birliğine imza attı. Dünyanın pek çok farklı ülkesinden temin edilen farklı makineler ve sistemler arasında şeffaf bilgi akışı sağlayarak iletişimi kolaylaştıracak bu yeni iş birliği ile fabrikalardaki otomasyon sistemlerinin esnekliğinin artırılması hedefleniyor. Sektörde bir ilk olan bu çalışma, Sanayi 4.0 vizyonunu gerçeğe dönüştürme yolunda önemli bir adım olarak dikkat çekiyor.

Devamını Oku

İnşaat ve Altyapı Projeleri Jeneratör Talebini Artıyor

👤Teksan Jeneratör

Kesintisiz ve güvenilir enerjinin sigortası jeneratörler devreye girdiğinde yaşam konforumuzun sürekliliğini sağlıyor. Tüketicilerin kalite beklentisinin artması ve yaşam konforunun devamı için kesintisiz enerjiye duyulan ihtiyaç jeneratör pazarının büyümesini destekliyor.

Devamını Oku

Bosch Almanya’da Yeni Bir Yarı İletken Fabrikası Kuruyor

👤Bosch

Nesnelerin interneti alanındaki yatırımlarına yoğun bir şekilde devam eden Bosch, Dresden’de bir yonga plakası fabrikası kuruyor.

Devamını Oku

Arçelik A.Ş.’ye Red Dot’tan 3 Ödül

👤Arçelik

Ürünlerinde tasarım ve teknolojiyi aynı anda sunan Arçelik A.Ş, tasarımda dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan Red Dot’tan 3 ödülle döndü.

Devamını Oku

Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob Fuar’ı İçin Hazırlıklar Devam Ediyor

Bu yıl 14-18 Ekim 2017 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde eş zamanlı gerçekleşecek olmasının yanı sıra Avrasya Bölgesi’nin en büyük buluşma platformu olan Ağaç İşleme Makinesi ve Intermob Fuarı; 70 binin üzerinde sektör profesyonelini aynı çatı altında buluşturmak için gün sayıyor.

Devamını Oku