İmalat Otomasyon

“Robotİk Otomasyonda Entegratör Seçimi Üretim Verimini Etkiliyor”

👤Askaynak

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak’ın iştiraki olan Askaynak Automation tasarımdan üretime kadar bütün aşamalarda robotik otomasyon çözümleriyle fark yaratarak, üretimde verimlilik, hız ve kaliteyi artırırken maliyetleri de azaltıyor.

Devamını Oku

Sanayİ 4.0 Yolculuğunda Akıllı Fabrikalar Dönemi

👤Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric Avrupa Fabrika Otomasyonu EMEA Başkanı Hartmut Pütz, endüstride yaşanan dijital dönüşüme dikkat çekti. Tüketicilerin kişiselleştirilmiş ürünlere, standart ürünlere benzer fiyat aralıklarıyla ulaşma isteklerinin üretimde esneklik ihtiyacını artırdığını belirten Pütz, bu noktada devreye akıllı fabrikaların girdiğini söyledi. Sanayi 4.0 ve akıllı fabrikaların temelini oluşturan Nesnelerin İnterneti (IoT) ile bağlantı sağlanan cihaz sayısının önümüzdeki birkaç yıl içerisinde katlanarak artacağının öngörüldüğünü ifade eden Pütz, Mitsubishi Electric’in işletmelerin dijital dönüşümü için sunduğu ödüllü e-F@ctory konsepti hakkında da bilgi verdi.

Devamını Oku

ÖNEMLİ VE AGRESİF Ortamlara Karşı Koruma

👤B&R

X20c serileri ile birlikte B&R zorlu çevresel koşullara karşı koruma için yeni standartları ortaya koyuyor. Kompakt kontrolörün ve I/O modüllerinin “kaplanmış” (coated) çeşitleri, elektronik modül üzerindeki özel bir kaplama sayesinde yoğunlaşmaya ve korozif gazlara karşı korunaklı hale geliyor. Bu tarz özellikler de bu modülleri korozif çevre koşullarındaki çalışmalar için çok daha uygun bir hale getiriyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

IO-LINK 1.1 İLE Endüstri 4.0’ın kapsanması

👤B&R

B&R, 4 adet akıllı saha ekipmanı ile dijital olarak haberleşebilen ve her biri IO-Link 1.1’i kullanan iki yeni master modülünün tanıtımını gerçekleştiriyor: IP20 korumalı X20DS438A modülü ve kontrol kabini dışındaki çalışma ortamları için IP67 korumalı X67DS438A modülü.

Devamını Oku

IAA 2017: Mobilite İçin Yeni Konsept

👤Bosch

2017 yılında, Mobilite Çözümleri iş sektöründeki satışların yüzde 7 artarak 47 milyar Euro civarında olması bekleniyor. Aynı dönem içerisinde global araç üretimi sadece yüzde 2,8 büyüme gösterecek.

Devamını Oku

B&R, X20 I/O Serisine HART Modülleri Ekliyor

👤B&R

B&R, başarılı X20 haberleşme modüllerine bir analog HART giriş modülü ve bir HART çıkış modülü ekledi. İki adet giriş ve çıkışla donatılmış bu yeni modüller, sensörler ve aktüatörler tarafından sağlanan HART verisini kontrolöre doğrudan aktarmak için gerçek-zamanlı Ethernet POWERLINK kullanılıyor. Kontrolör elde ettiği veriyi proses haberleşme ağı üzerinden FDT konteynırlarına sahip bakım istasyonlarına (B&R Automation Studio, PACTware veya FieldCare gibi) iletiyor. Böylece veri değerlendirilmiş oluyor.

Devamını Oku