2018 Mart

Ege Endüstri, 2017 Yılında En Çok İhracat Yapan Otomotiv Firmaları Arasında 42’nci Sırada

Bayraktar Grubu bünyesinde otomotiv tedarik sanayi sektörünün öncü ve yenilikçi kuruluşu olarak faaliyet gösteren Ege Endüstri, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından açıklanan 2017 yılında otomotiv endüstrisinin en çok ihracat yapan 50 sanayi kuruluşu arasında yer aldı. Ege Endüstri, otomotiv ana sanayi ve yan sanayinin ortak olarak yer aldığı bu sıralamaya 42’nci sırada girmeyi başardı.

Devamını Oku

Yerli Otomobil İçin Bursa İlk Raporu Verdi

Yerli otomobilin hangi ilde üretileceği henüz belli olmasa da talipleri günden güne artıyor. İlk olarak Kocaeli, Eskişehir, Ankara gibi yerler talip oldu. Şimdi ise otomobilin başkenti Bursa talip oldu. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı İbrahim Burkay Bursa’nın otomotivin başkenti olduğunu ve bununla ilgili tüm raporları Cumhurbaşkanına, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanına ve ilgili 5 şirkete ilettiklerini bildirdi.

Devamını Oku

Bakan Özlü’den Yerli Makine Üretimine Destek Sözü

İzmir’de, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’nün katılımıyla düzenlenen Türkiye Makine Sanayi Zirvesi’nde, “Sanayide Yüksek Teknolojiye Geçiş Programı” hakkında bilgi verildi.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

2017 Sanayi Sektöründe Bir Sektör Üretim Artışını Sıfırladı

TÜİK`in açıkladığı Aralık 2017 endüstri Üretim Endeksi’ne göre, imalat endüstri üretimi alt sektörlerine bakıldığında en çok katkının otomotiv, elektrikli teçhizat (beyaz eşya), makine, fabrikasyon l ürünlerden geldiği görülüyor.

Devamını Oku

ABB, GÜNDER İle Birlikte Ulusal Endüstri Uzmanları İçin İlk Merkezi İnverter Eğitimini Verdi

ABB PVS800 inverteri Türkiye’nin en çok satan merkezi inverterlerinden biri hâline gelirken, ABB Solar Akademi de artık müşterilerine ve güneş enerjisi piyasasının katılımcılarına uygulamalı merkezi inverter eğitimleri veriyor.

Devamını Oku

2017'de Metal Sektörü, Sanayi Üretimi Artışına En Fazla Katkıyı Sağladı

👤TUİK

TÜİK'in açıkladığı Aralık 2017 Sanayi Üretim Endeksi’ne göre, imalat sanayi üretimi alt sektörlerine bakıldığında en fazla katkının otomotiv, elektrikli teçhizat (beyaz eşya), makine, fabrikasyon metal ürünlerden geldiği görülüyor.

Devamını Oku

Ağır Sanayi Sektöründe İşverenin Sorumlulukları

İş Sağlığı ve Güvenliği’nin en önemli unsurlarından birisi olan ”Demir Çelik “ve ”Ağır Sanayi“ sektörlerinde işverenin yerine getirmesi gereken bazı sorumlulukları vardır.

Devamını Oku

BEYAZ EŞYA SEKTÖRÜ 2017'de Yüzde 7,3 Büyüdü

👤TÜRKBESD

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD), tarafından açıklanan verilere göre, beyaz eşya sektörü 2017 yılında yüzde 7,3 büyüdü. Alt bileşenlerde ise ihracat yüzde 6 büyürken, ÖTV teşviki ile iç satışlarında yüzde 11'lik bir büyüme gerçekleşti.

Devamını Oku

BEYSAD BAŞKAN YARDIMCISI ERDOĞAN KALAY: “Sabırla Kuralları Öğreniyoruz ve Yakında Oyuna Giriyoruz”

21-27 Ocak 2018 tarihlerinde 18 BEYSAD üyesi firmadan 25 üye ve toplamda 35 kişilik katılımla Amerika’ya bir seyahat geçekleştirildi. Son derece verimli geçen seyahatte hem iklimlendirme ve soğutma teknolojilerinin sergilendiği AHR Fuarı’nı ziyaret etme fırsatı, hem de Whirlpool ve Electrolux gibi 2 dünya devi beyaz eşya firmasını ziyaret edildi.

Devamını Oku

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ Güçleniyor

Ticaret ve Sanayi Odası Ocak ayı genişletilmiş Meclis toplantısı, Şeyh Edebali Üniversitesi İİBF Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Devamını Oku