2018 Mayıs

Otomotiv Ana ve Yan Sanayilerinde Endüstri 4.0'a Yönelik Balluff Çözümleri

👤Balluff

Fabrika otomasyonu ve otomotiv ana ve yan sanayisinde arıza tespiti, proaktif çözümler, izlenebilirlik ve otomasyon temelli sistem çözümlerinde Balluff, kullanıcı dostu, esnek ve uzun ömürlü ürün gruplarıyla hızlı çözümler sunuyor.

Devamını Oku

“Endüstri 4.0’ın Geleceğe Etkisi"

👤İstanbul Gedik Üniversitesi

İstanbul Gedik Üniversitesi Endüstri 4.0 Kulübü öğrencilerinin düzenlediği “Endüstri 4.0’ın Geleceğe Etkisi” konulu panelde, toplumların ve özellikle gençlerin kendilerini dijital dönüşüm sürecinde geliştirmeleri konusu ele alındı. Panelde, konularında uzman konuşmacılar, Endüstri 4.0 süreci ile ilgili ön görülerini öğrenci ve katılımcılarla paylaştılar.

Devamını Oku

Siemens’ten Dijital Dönüşüm İçin CFO 4.0 araştırması

👤Siemens

Siemens Finansal Hizmetler (SFS) tarafından yapılan yeni bir araştırma, imalat sektöründe çalışan yeni nesil CFO’ların sahip olması gereken başlıca beş yetkinliği belirlediği araştırma raporunu yayınladı. “CFO 4.0” raporu daha uygun fiyatlı Endüstri 4.0 teknoloji fırsatlarını yakalamak için dijital dönüşümün ilk aşamalarında gerekli olan temel finansal yetkinlikleri tanımlıyor.

Devamını Oku

Sanayi 4.0 ve Akıllı Fabrikaların Temeli IoT

👤Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric, Türkiye’nin ilk IoT fuarı olma özelliğini taşıyan ve İTÜ IEEE’ye bağlı EESTEC İstanbul Yerel Komitesi tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen IoT Line Fair’18 etkinliğine altın sponsorluk ile destek verdi. Etkinlikte konuşmacı olarak yer alan Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri OEM İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Tolga Bizel, markanın Sanayi 4.0’a yanıtı olan dijital fabrika konsepti e-F@ctory hakkında bilgi verirken, Nesnelerin İnterneti (IoT) ve robot teknolojilerinin geleceği konusunda da açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

100 Yıllık Yüzey İşlem Deneyİmİ ile Otomotiv Sektöründe Çözüm Ortağınız

👤Dr. Tayfun Sığırtmaç Genel Müdür, Kromaş - Rösler Türkiye

Kromaş firması merkezi Almanya’da olan Rösler firmasının Türkiye branşı olarak yüzey işlem sektöründe faaliyet göstermektedir. Rösler firmasının 100 yıllık yüzey işlem deneyimini ve ileri teknolojisini, Türkiye’de Kromaş markası altında ürettiğimiz makine ve çözümlerle müşterilerimize sunuyoruz.

Devamını Oku

OYAK RENAULT 6 Mİlyonuncu Otomobilini Banttan İndirdi

👤Oyak Renault

Oyak Renault, 6 milyonuncu otomobilin ve 5.5 milyonuncu motorun üretimini gerçekleştirdi. Üretilen 6 milyonuncu araç Polonya’ya ihraç edilen Renault Megane Sedan olurken, fabrikada 6 milyonuncu otomobilin ve 5.5 milyonuncu motorun üretimi üzerine tüm çalışanlarının katılımıyla kutlamalar gerçekleşti.

Devamını Oku

MURATA, OTOMOTİV ETHERNET Standardını Destekliyor

👤Murata

Murata, Broadcom'un BroadR-Reach 100 Mbps standardını destekleyen otomotiv Ethernet uygulamalarının gürültü azaltma devrelerinde kullanılmak üzere common mode choke endüktörlerinin DLW43MH serisinin seri üretimini açıkladı.

Devamını Oku

TÜRKİYE ELEKTRİKLİ Araçlara Hazır

👤Boğaziçi Üniversitesi

Boğaziçi Üniversitesi tarafından Türkiye’de elektrikli araçlar konusunda ulusal ölçekte yapılan araştırma, Türk halkının elektrikli araç satın almak istediğini ortaya koydu. Araştırmaya göre ülkemizde elektrikli araç sayısı 4 yıl içinde 56 kat artarak 140 bine, şarj istasyonu sayısı da 5 yılda 35 kat artışla 14 bine ulaşacak. Araştırma, elektrikli araçların ülkemizde yaygınlaşması için teşvik mekanizması geliştirilmesi gerekliliğini de ortaya koydu.

Devamını Oku

“TÜRKİYE YERLİ VE MİLLİ Otomobil Üretebilir mi?"

👤KPMG

1950’li yıllara uzanan yerli ve milli otomobil üretme sevdası bazı kısa süreli ve rekabet gücü zayıf denemeler dışında pek gerçeğe dönüşemedi. 1961’de denenen ama üretime geçmeyen “Devrim” ve 1966 ile 1984 yılları arası toplam 87 bin adetlik üretim ile o dönem için büyük bir başarı yakalayan “Anadol” yerli otomobil alanındaki en önemli girişimlerdi. Bundan sonraki dönemde ise yerli otomobil sevdası siyaset ve ekonomi tartışmalarında sıkça yer alan bir konu olmakla sınırlı kaldı.

Devamını Oku

MOBİLYA SEKTÖRÜ YILSONU İHRACAT HEDEFİNİ 3,5 Milyar Dolara Yükseltti

👤İBB

İstanbul Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, ihracat rakamlarını 2018’in ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20,5 oranında yükselttiklerini söyledi. İlk çeyrek rakamlarından önce sektör olarak yılsonu hedeflerini 3 milyar dolar olarak belirlediklerini aktaran Güleç, “İlk çeyrek verileri gösteriyor ki, bu rakamları 3,5 milyar dolar seviyesine çıkartmak için şartlar elverişli konumda. Rakamlar, 2023 hedefleri açısından kritik öneme sahip. 2018 yılına ümitle bakmamızı sağlıyor” dedi.

Devamını Oku