2018 Ocak

ABB Proses Endüstrileri “Madencilikte ABB Çözümleri” Semineri Düzenledi

ABB Türkiye Proses Endüstrileri birimi, 30 Kasım 2017 tarihinde Wyndham Ankara Oteli’nde, madencilik endüstrisine sunduğu çözümlerle ilgili bir günlük seminer düzenledi. ABB’nin madencilik endüstrisine sunduğu anahtar teslim ve özel çözümlerin yanı sıra ABB Ability™ platformu ve dijital çözümlerin de paylaşıldığı toplantıda katılımcılar, yazılım ve dijital uygulamaları aynı zamanda canlı demo sistemi üzerinden de görme ve deneyimleme olanağı buldu.

Devamını Oku

Askaynak’tan PowerPlusTM 1000HD Kaynak Makinası

👤Askaynak

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, sabit akım ve sabit gerilim tozaltı kaynak uygulamaları için ideal bir tozaltı kaynak makinesi sunuyor: PowerPlusTM 1000HD. En zorlu kaynak koşullarında çalışmak için tasarlanan ürün, sağlam ve güvenilir yapısının yanı sıra avantajlı paket fiyatıyla da dikkat çekiyor. Genellikle alaşımsız çelik, düşük alaşımlı çelik ve paslanmaz çeliklerin kaynağında kullanılan ürün, yarı-otomatik ve otomatik olarak gerçekleştirilen MIG/MAG, özlü tel ve tozaltı kaynağı uygulamalarının yanında karbon kesme ve oluk açma işlemleri için çözüm sunuyor.

Devamını Oku

Borusan Mannesmann’dan 60. Yılında Türkiye’ye Yeni Fabrika Yatırımı

Borusan Mannesmann, Gemlik’te otomotiv sanayii için özel borular üretecek yeni fabrikasıyla, Türkiye’nin otomotiv ihracatını destekleyecek.

Devamını Oku

“En Az Üç Yerli Otomobil Üretilmeli”

Kolejli İşadamları Derneği (KİD) Üyesi ve Auoba İnovasyon Yönetim Kurulu Başkanı İskender Aruoba, yerli otomobil üretimine dair görüşlerini paylaştı. Aruoba, atılan adımların önemli olduğunu ve devletin bu anlamda çalışmalarına hız kesmeden devam etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Devamını Oku

İmaş Makine Sektörünün İlk AR-GE Merkezini Kurdu

👤İmaş Makine

Üretiminin yüzde 90’ını ihraç eden İmaş Makine, AR-GE merkezi için yaptığı başvurunun Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmasının ardından sektörünün ilk AR-GE merkezine imza attı.

Devamını Oku

Dura Automotive Systems ve Optimas Ortaklıklarının Temellerini Atıyor

Otomotiv sistemleri üreticisi Dura Automotive Systems ile global bir endüstriyel dağıtıcı ve hizmet sağlayıcı olan Optimas arasında yapılan yeni bir uzun vadeli anlaşma, gelişen iş ortaklıklarını daha da sağlamlaştırdı. Her iki şirket halen Avrupa’da birlikte çalışıyorlar ancak kısa bir süre önce imzalanan bu anlaşma, Dura Automotive Systems’in komponent tedarik zincirinin bu bölgede iyice yerleşmesi için işletmeler arasındaki yeni bir niyeti ortaya koyuyor.

Devamını Oku

Temsa İş Makinalar Satış Öncesinde Ürünleri Deneme İmkânı Sunuyor

Temsa İş Makinaları, 100. demo aktivitesini gerçekleştirdi. Temsa İş Makinaları, Komatsu ile müşteri sahasında yaptığı demo aktiviteleriyle makinelerin, verimlilik, performans ve yakıt tüketimlerini ölçümledi.

Devamını Oku

Gaziantep’te Sanayi 4.0’a Uyumlu Teknolojiler Masaya Yatırıldı

👤Mitsubishi Electric

Mitsubishi Electric, Gaziantep’te düzenlediği seminerde fabrika otomasyon sektörü temsilcileriyle bir araya geldi. Etkinlikte, Mitsubishi Electric’in Sanayi 4.0’a yanıtı olan e-F@ctory konsepti ve ileri robot teknolojileri ile ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC-Heating, Ventilating and Air Conditioning) projelerinin otomasyon çalışmaları anlatıldı.

Devamını Oku

Jeneratör Olan Her Yere Hızlı Destek

Günümüzün en temel ihtiyaçlarından biri kesintisiz enerjinin garantisi jeneratörler. Jeneratör seçerken ürünün kalitesi kadar markanın satış sonrası sunduğu hizmetlerden de emin olmanız gerekiyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

“İthalata Dayalı Büyüme ile ‘Sanayi Devrimi’ Olamaz”

Makine sektörünün Avrasya coğrafyasındaki en büyük buluşma noktalarından biri olan ve sektöre yön veren en önemli firmaları buluşturan Bursa Endüstri Zirvesi, yurtiçinden ve yurt dışından çok sayıda ziyaretçi rekoruyla kapandı.

Devamını Oku