2017 Temmuz

Phoenix Contact 2017 Otomasyon Projesi Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

👤Phoenix Contact

Yıldız Teknik Üniversitesi Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği Bölümü’ne 2007 yılında öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak için laboratuvar kuran Phoenix Contact, üniversite akademisyenlerine ve öğrencilerine otomasyon teknolojisi hakkında uygulamalı eğitimler sağlamakta, birlikte projeler geliştirmektedir

Devamını Oku

Talaşların Uçuştuğu Yerde, Takım Tutucu Proses Güvenliği İçin Önemli Rol Oynar

2016 yılında, Pilatus Aircraft Limited Şirketi, aluminyumdan imal gövde parçalarının işlenmesi için yeni üretim sistemlerine yatırım yaptı ve yüksek hızda işleme operasyonlarında, istenilen yüzey kalitesi ve hassasiyetleri elde etmek için, HAIMER tarafından sağlanan çözümlere güvendi.

Devamını Oku

Turck ve Banner Asya’da Ortak Girişimi Oluşturdu

Uzun süredir devam eden stratejik ortaklar, Singapur’daki bir ortak girişimle ASEAN faaliyetlerini yoğunlaştırmaktadır.

Devamını Oku

Marble Fuarı 20 Bin Metrekare Büyüyor, Makineciler Kapalı Fuar Alanına Kavuşuyor

Dünya’nın en büyük iki doğaltaş ve teknolojileri fuarından biri olan İzmir Marble Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 20 bin metrekare daha büyüyor. İzmir Marble Fuarı’nda üstü açık stantlarda yer alan doğaltaş makinecileri 20 bin metrekarelik yeni kapalı alanda fuara katılacak.

Devamını Oku

ENOSAD 7. Dönem Yönetim Kurulunu Belirledi

ENOSAD, 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı Cevahir Hotel Asia İstanbul’da yapıldı. İstiklal Marşının okunmasının ardından Divan Heyeti seçimi yapıldı. Divan Heyeti, ENOSAD Kurucu Başkan Yardımcısı Osman Kurdaş’ın başkanlığında Mustafa Naymanlar ve Turan Türkmen’den oluşturuldu.

Devamını Oku

Osram Yenilikçi Aydınlatma Çözümleri İle BMW Motorsport’un Resmi Ortağı Oldu

İhtiyaca özel ve üst düzey çözümler sunan dünya aydınlatma devi OSRAM’ın biyolojik etkili aydınlatması BMW Motorsport sürücülerini zorlu yarış mücadelesinde yalnız bırakmadı.

Devamını Oku

Rehms Druck Mürekkep Püskürtmeli B2 Yatırımı İçin Konica Minolta’yı Seçti

Rehms Druck GmbH, B2 mürekkep püskürtmeli yatırımı için Konica Minolta AccurioJet KM-1’i seçti. Şirket, tabaka kâğıt baskısı ile kapasitesini daha da genişletiyor. Diğer önemli uygulamaların yanı sıra doğrudan postalama ve karton katlama gibi ambalaj yapan dijital mürekkep püskürtme teknolojisi, şirketin yeni pazarlara açılmasını sağlıyor.

Devamını Oku

Mobil Robotlar Üreticiler İçin Özelleştirme İkilemini Çözüyor

👤Omron

Sabit robotlar iyi yapılandırılmış ve birçok fabrikanın ve üretim tesisinin önemli parçaları haline gelmiş olsa da, mobil platformlar ve manipülatörler gelecekte fabrikaların ayrılmaz bir parçası haline gelecek. Omron Avrupa Mobil Projeler Direktörü Bruno Adam, üretim sürecinin nasıl geliştiği ve daha fazla ürün özelleştirmesi hedefleyen fabrikaların neden geleneksel lineer konveyör modellerinden ve bağımsız güdümlü araçlardan (AGV’ler) daha akıllı mobil robot türlerine geçiş yaptığı sorusunu yanıtladı. 

Devamını Oku

Otomatik Kaçak/Sızdırmazlık Testi İçin Dünyanın İlk Sistem Çözümü

Yeni bir otomobil, üretim sahalarından ayrılmadan önce sızdırmazlık ve kaçaklar da kontrol edilir. Bu amaçla ilk önce yağmur, sıçrama suyu veya yıkamayı canlandıran bir yağmurlama sisteminde farklı durumlara maruz kalır. Sonunda kaçak testi, genellikle manuel test yöntemleriyle gerçekleştirilir. Bu test yöntemleri hiçbir zaman tamamen hatadan arındırılmadığından, Turck, bir otomobil üreticisi ile yakın iş birliği içerisinde RFID tabanlı sızıntı testleri için tam otomatik bir çözüm geliştirmiştir.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

ERMAKSAN Sektörün En Büyük Lazer Makinesini Geliştirdi

👤Ermaksan

"Yenilikçi teknolojiler" sloganıyla, sac işleme sektörüne küresel ölçekte büyük katma değer sağlayan Ermaksan, 18,3 m uzunluğundaki Fibermak üretimi ile sektörde bugüne dek yapılmış en büyük lazer makinesini geliştirme başarısı gösterdi.

Devamını Oku