2018 Haziran

Askaynak, Robotik Otomasyon ve Endüstri 4.0’a Odaklanıyor

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, ihracat ve AR-GE çalışmalarındaki başarısının yanı sıra, Askaynak Automation markasıyla çözümler sunduğu robotik ve mekanik otomasyon sistemleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. AR-GE, ÜR-GE çalışmalarını, 2013 yılında stratejik bir adımla başlayan robotik otomasyon alanındaki çalışmalarını, ihracat başarılarını ve gelecek hedeflerini anlatan Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak’ın Genel Müdürü Ahmet Sevük, ihracat ve planlı büyümeyi öncelikli şirket politikası haline getirdiklerini ifade etti.

Devamını Oku

“Mesleki Eğitim Alanlar Ara Değil, Aranan Eleman Statüsünde”

Makina İmalatçıları Birliği (MİB) ve Takım Tezgâhları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) iş birliği ile Konya’da düzenlenen ve 4 gün süren Konya Endüstri Zirvesi gerçekleşti.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

KOBİ’ler İçin Rekabetin Yolu Dijital Dönüşümden Geçiyor

Sanayi 4.0 sürecinde KOBİ’lerin dijital dönüşüme uyum sağlayabilmeleri için yol gösterici olmak amacıyla düzenlenen 1. İstanbul KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi’nin “Yarına Hazır Olmak: Robotlar ve Bilişim Güvenliği” panelinde, CLPA (CC-Link Partner Association) Ülke Müdürü Tolga Bizel konuşmacı olarak yer aldı.

Devamını Oku

Alfatech ve Wagner Ürünleri Müşterisiyle Buluştu

Kumlama ve boya alanında başta denizcilik olmak üzere birçok sektörde hizmet veren Alfatech, airless boya pompalarında Türkiye distribütörü olduğu Wagner ile birlikte ürünlerinin tanıtıldığı bir lansman düzenledi.

Devamını Oku

“Sanayi Odaklı Projeler” Sanayi İş Birliği İle %30 Büyüme Sağladı

Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi bünyesinde Ekim 2016’dan bu yana devam eden “Sanayi Odaklı Projeler” (SOP), ikinci yılını birçok yeni proje ve farklı sektörlerdeki sanayi kuruluşlarının iş birliği ile %30 büyüme sağlayarak başarı ile tamamladı.

Devamını Oku

Yellow Table‘daki İlk Türk Makine Üreticisi Hidromek

Hidromek, dünyanın iş makinesi üreten en büyük 50 firmasının sıralandığı uluslararası “Yellow Table” listesine 6’ıncı kez girmeyi başarırken, tasarımın ‘Oscar’ı olarak kabul edilen Red Dot 2018 Tasarım Ödülleri’nde de çifte ödül kazandı.

Devamını Oku

Yeni Yapay Zeka Ürünü IBM POWER9

Kurumsal zeka için geliştirilen en iyi sunucular arasında yer alan IBM POWER9’un lansman etkinliği gerçekleşti.

Devamını Oku

Federal Elektrik’ten Çevreye Yatırım

Çevreye duyarlılığını ISO 14001:2015 Çevre Yönetim sistemi sertifikasını sektöründe ilk alan firmalardan biri olarak belgelendiren Federal, arıtma tesisinin kapasitesini arttırdı.

Devamını Oku

“Rekabeti Fiyatla Değil, Kalite ve Markalaşmayla Sürdüreceğiz”

Türk makine sektörünün tanıtım faaliyetleri kapsamında uluslararası alanda çalışmalarını sürdüren Türkiye’nin Makinecileri, stratejik pazarları arasında ilk sıralarda gelen Almanya ve Rusya’daki fuarlarda Türkiye’yi temsil etmeye devam etti.

Devamını Oku

Prüftechnik Akademi 2018 Yılı Eğitimleri Devam Ediyor

Prüftechnik Akademi 2018 yılı programında; titreşim, balans alma ve denge, hizalama, termografi ve “Güvenirlik Mühendisliği” alanlarında eğitimler yer alıyor.

Devamını Oku