2017 Eylül

Bosch Rexroth Güvenilir Köprüler İçin Güvenilir Ortak

👤Bosch Rexroth

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde kullanılan boyuna mukavemet elemanlarının hassas büküm işi, Bosch Rexroth Ana Bayisi Rota Teknik tarafından yapıldı.

Devamını Oku

Danfoss, Kavlico İnce Film Teknolojisini Satın Aldı

👤Danfoss

Danfoss, sensör pazarında dünyanın en büyük oyuncularından biri olan Sensata Grubu’nun yüksek uygulama sıcaklığı ve basınca uygun sensörler geliştirmeye izin veren Kavlico ince film teknolojisini bünyesine kattı. Bu satın almayla Danfoss, ağır hizmet sektöründe kullanılan basınç sensörlerine karşı artan müşteri talebini karşılamayı hedefliyor.

Devamını Oku

Endüstri 4.0 Navigatör

Trovarit, şirketlerin Endüstri 4.0’a geçişte yol gösterici rolü üstelenecek “Endüstri 4.0 Navigatör” ürününü kullanıma açtı

Devamını Oku

Borulama Modülü İle Eplan Preplanning

Mühendislikte ne kadar erken yapılandırma yapar ve düzenli veri edinmeye başlarsanız o kadar iyidir. Bu özellikle projenin ilk safhalarındaki borulama tanımları ve bilgisiyle birlikte kablo verisini de kapsayan anahtar bağlantı verisi için geçerlidir

Devamını Oku

Hilti İstanbul’a İki Yeni Mağaza Daha Açtı

👤Hilti

Türkiye’de 13 mağazaya ulaşan Hilti 2018’de 3 yeni açılış hedefliyor

Devamını Oku

Rusya’ya Makine İhracatında Yüzde 62’lik Artış

Yedi aylık toplam ihracatı 90 milyar dolara yaklaşan Türkiye ekonomisinde, en fazla ihracat artışı sağlayan sektörlerden biri makine oldu.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı 2018

1987 yılından itibaren sektörel yayıncılık alanında faaliyet gösteren Bileşim Yayıncılık ve Fuarcılık A.Ş. 22-25 Şubat’ta Ege Bölgesi’ndeki en büyük ve en kapsamlı fuar kompleksi olan Fuar İzmir’de FIT Geleceğin Endüstriyel Teknolojileri Fuarı 2018’i gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

Esnekliği Artırmak ve Akıllı Üretime Geçişi Kolaylaştırmak İçin MES Uygulamalarını Geliştiriyor

👤Rockwell Automation

Rockwell Automation, operasyonların programlamaya ihtiyaç duymadan ortamlarını yapılandırılması, daha fazla uygulama eklenebilmesi, DCS süreçleri sistem entegrasyonunun artması ve kurulum seçeneklerinin artması için ölçeklendirilebilir MES uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor.

Devamını Oku

Mitsubishi “Threebots” Cannes’da Gümüş Aslan Ödülü Aldı

👤Mitsubishi Electric

Otomasyon ve ileri robot teknolojileri alanında dünyanın öncü markalarından Mitsubishi Electric’in “Threebots” (Üç Robot) isimli interaktif robotik projesi, 64’üncü Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde Gümüş Aslan ödülüne layık görüldü. Üç Mitsubishi Electric robotuna entegre edilen monitörlerde sergilenen eşzamanlı animasyonlardan, teknik olarak zorlu bir koreografiden ve koordinasyon açısından etkileyici bir gösteriden oluşan proje, 2016 yılında “Red Dot: Grand Prix“ ödülünü de kazanmıştı.

Devamını Oku

Borusan Makina Türkiye’de 2 Komponent Revizyon Merkezi Kuracak

Türkiye’den Uzak Doğu Rusya’ya kadar geniş bir coğrafyada faaliyet gösteren Borusan Makina ve Güç Sistemleri Kazakistan’da müşteri memnuniyetini artıran iş makinaları için Komponent Revizyon Merkezi’nin benzerlerini İstanbul ve Ankara’da hayata geçirecek.

Devamını Oku